Haber Detayı
11 Ekim 2016 - Salı 02:06 Bu haber 1751 kez okundu
 
11 Sağlık personeli alınacak
Sağlık Bakanlığı 11 bin personel alımı yapacak. 2016 yılı içerisinde 11 bin personeli alacaklarını ifade eden Bakan Akdağ şöyle konuştu: "Ekim ve Kasım aylarında 3`er bine yakın sınavla aldığımız sağlık personelini alacağız şeklinde konuştu.
SAĞLIK Haberi
11 Sağlık personeli alınacak

Binlerce sağlıkçıyı yakından ilgilendiren son dakika haberini Bakan Recep Akdağ verdi. Akdağ yaptığı açıklamada “Yıl sonuna kadar doktorlar hariç 11 bin sağlık personeli alacağız" dedi. Sağlık sektöründe FETÖ ile mücadele sürerken açığa alımlar sonrası oluşan boş kontenjanlarda atama yapılarak dolduruluyor. 2017 yılından itibaren mülakatla alım yapacaklarını ifade eden Akdağ, atamalarla ilgili, "Yıl sonuna kadar doktorlar hariç 11 bin sağlık personeli alacağız" dedi.  

SAĞLIK BAKANLIĞI 11 BİN SAĞLIKÇI ALACAK

2016 yılı içerisinde 11 bin personeli alacaklarını ifade eden Bakan Akdağ şöyle konuştu: "Ekim ve Kasım aylarında 3`er bine yakın sınavla aldığımız sağlık personelini alacağız. Bu arada peyderpey doktorlarımızı da kuralarla atama yapıyoruz. Dolayısıyla bu sene 11 bine yakın personelin atamasını yapmaya gayret gösteriyoruz. 2017 yılında bize garanti olarak verilmiş atama sayısı 12 bin kişi. Bunun içinde doktorlar hariç. Bu sayı bana göre tabiki de yetersiz inşallah bunu artırmaya çalışacağız. Milli Eğitim Bakanlığının başlattığı mülakat uygulamasını biz de 2017 yılında başlatmayı düşünüyoruz. Bununla ilgili Başbakanlığımıza bir teklifte bulunduk. Çünkü bizim göreve ilk başlayan personellerimizi ihtiyaç bölgelerinde tutmamız lazım."

MÜLAKAT UYGULAMASI GELİYOR

11 bin Sağlık Bakanlığı personel alımı sonrası detaylar şekillenirken Bakan Recep Akdağ bu alımların yetersiz olduğunu ilerleyen günlerde alımların yapılacağını duyurdu. Ancak bu alımlar mülakat sistemi ile yapılacak. Belli konularda adaylar mülakata alınacak ve bu hizmete tabii tutulacak.

SAĞLIKÇILARIN MAAŞLARI

Hükümet ile Memur-Sen 2016 yılı zammı için yüzde 6+5’te anlaşınca maaş hesapları başladı. Şu anda ortalama 2.479 TL olan bir hemşirenin maaşı sosyal yardımlarla birlikte ocakta 2.628 TL’ye temmuzda ise 2.759 TL’ye çıkacak. 16 yıllık bir öğretmenin maaşı ise ocakta 2 bin 860 TL’ye, temmuzdan sonra da 3 bin 4 TL’ye yükselecek.

Hemşire ve ebeler 2016 yılında ne kadar maaş alacak: 2016 yılı için memur maaşlarında yapılması öngörülen artışlara ilişkin belirlemelere göre, hemşire ve ebelerin alacakları aylık net maaşlar, ilgililerin derece ve kademeleri ile hizmet yıllarına göre değişmekle birlikte; Şu anda ortalama 2.479 TL olan bir hemşirenin maaşı sosyal yardımlarla birlikte Ocak’ta 2.628 TL’ye temmuzda ise 2.759 TL’ye çıkacak.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 11, Sağlık, personeli, alınacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı