Haber Detayı
20 Aralık 2018 - Perşembe 00:10 Bu haber 1577 kez okundu
 
25 anneye daveti kabul etmedi
Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü, kış mevsimi öncesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde başlatılan “Misafir Anne” uygulaması kapsamında 25 gebe kadın, yapılan daveti kabul etmediği açıklandı.
GÜNDEM Haberi
25 anneye daveti kabul etmedi

Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü, Kasım ayı faaliyet raporunu açıkladı.

Raporda, Kasım ayı içerisinde “Yenidoğan İşitme Tarama Programı” kapsamında Bingöl’deki  hastanelerde 383 bebeğin tarama testi yapıldığı belirtildi.

Kasım ayıiçerisinde misafir anne uygulaması kapsamında 25 gebe davet edildiği ve daveti kabul eden olmadığı kaydedilen raporda, “Ay içerisinde Bebek Dostu Aile Sağlığı Birimi çalışmaları kapsamında Adaklı, Kiğı, Yenişehir, Çeltiksuyu ve Sarıçiçek ASM’lere gidilerek denetimleri yapılmıştır. Ay içerisinde ilimiz hastanelerinin doğum üniteleri denetlenmiş ve Yenişehir ASM 52 Nolu Birim, A Grubu olarak sınıflandırıldı. Öte yandan Kasım ayı içerisinde ambalajlı su piyasa denetimi yapıldı. Aylık uçucu maddeler kapsamında 6 iş yeri denetimi ile 10 iş yerinin de Aylık Biyosidal ürünler piyasa denetimi yapıldı. Denetim ve Kontrol İzlem amaçlı Su Sanitasyonu çalışmaları kapsamında 222 adet bakiye klor ölçümü, 29 adet kontrol izlem numunesi, 28 adet denetim izlem numunesi alındı.

Ay içerisinde incelenmek üzere doğrulama testi için 3 adet HIV/AİDS numunesi gönderilmiştir. Numune sonuçları negatiftir. Ay içerisinde incelenmek üzere 2 adet Kızamık numunesi gönderilmiş ve numune sonuçları negatiftir. Ay içerisinde 671 adet HPV testi, 1200 GGT, 423 adet Mamografi bakılmış, tütün denetim sonuçlarına göre toplam denetim sayısı bin 410 olup, 5 işletmeye ceza kesilmiştir. Son olarak Ay içerisinde Tüberküloz biriminde, Doğrudan Gözetimli Tedavide (DGT) olan hasta sayısı 27’dir. DGT’siz hasta yoktur” bilgisi yer aldı.

Kaynak: () - Bingöl Kenthaber Editör:
Etiketler: 25, anneye, daveti, kabul, etmedi,
Yorumlar
Haber Yazılımı