Haber Detayı
31 Ekim 2018 - Çarşamba 00:41 Bu haber 1167 kez okundu
 
7 bin kişi okuma-yazma kurslarına katıldı
İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, ‘Okuryazarlık Seferberliği’ kapsamında Bingöl’de önemli mesafe alındığını belirterek, yaklaşık 7 bin kişinin okuma yazma kurslarına katıldığını söyledi.
GÜNDEM Haberi
7 bin kişi okuma-yazma kurslarına katıldı

İl Hayat Boyu Öğrenme Komisyon Toplantısı düzenlendi. 11 Nisan 2018 tarihli ve 30388 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Kurumları Yönetmeliğinin 35’nci maddesi gereğince; Bingöl’deki resmî, özel kurumlar ve sivil toplum kuruluşları ile hayat boyu öğrenmede iş birliği ve koordinasyonu sağlamak, etkinlikleri birlikte planlamak ve uygulamaya koymak, hizmet tekrarı ve kaynak israfını önlemek, verimliliği artırmak amacıyla Vali Yardımcısı Taner Bolat başkanlığında İl Hayat Boyu Öğrenme Komisyon Toplantısı düzenlendi.

Toplantıda önceki döneme ait hayat boyu öğrenme faaliyetleri değerlendirilerek, mevcut eğitim öğretim yılında gerçekleştirilmesi planlanan faaliyetler görüşüldü.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, her yıl vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda kursların açıldığını belirterek, özellikle istihdama dayalı kurslardan yararlanan vatandaşların aile bütçelerine katkı sağlayacak düzeyde iş imkanına kavuşmasından mutluluk duyduklarını ifade etti.

Engin, “Hayata mutlu bireyler hazırlamak için her zaman, her yerde, herkese eğitim sloganıyla hareket eden halk eğitim merkezlerimizde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde başlatılan Okuryazarlık Seferberliği kapsamında ilimizde önemli mesafeler alındı. Bu süreçte yaklaşık 7 bin vatandaşımızın okuma yazma kurslarına katıldığını söyleyebiliriz.

Hayat boyu öğrenme olarak amacımız; ilimizde vatandaşlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda kurslar düzenlemek olup hem halk eğitim merkezlerimiz bünyesinde hem de işbirliği içerisinde ilimizde diğer kamu kurum ve kuruluşlarının da katkılarıyla özellikle istihdama yönelik kursların artırılmasını hedeflemekteyiz” dedi.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yusuf Tokuş ise, il genelinde halk eğitim merkezleri tarafından açılan kurslar hakkında bilgi verdi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 7, bin, kişi, okuma-yazma, kurslarına, katıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı