Haber Detayı
15 Ocak 2019 - Salı 00:29 Bu haber 1984 kez okundu
 
82 kursiyere ceviz yetiştiriciliği belgesi
İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından düzenlenen ceviz yetiştiriciliği kursları kapsamında 82 kişiye sertifika verildi.
GÜNDEM Haberi
82 kursiyere ceviz yetiştiriciliği belgesi

Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığının yıllık bazda programa aldığı süt hijyeni ve ceviz yetiştiriciliği eğitimleri tamamlandı. Eğitim sonrası başarılı olan kursiyerlere sertifikaları takdim edildi.  

Sertifika dağıtım töreninde konuşan Tarım ve Orman Müdürü Burhan Bahadır, “Bakanlığımızca onaylanmış 148 saatlik ceviz yetiştiriciliği kursu ile personelimizin sizlere uygulamalı olarak aktardığı teknik bilgileri, sahaya aktaracağınızdan eminim, bu kursun faydalı olduğuna inanıyorum. Yıl içinde ise meyve yetiştiriciliğinde aşılama ve ceviz yetiştiriciliği konularında 3 adet daha kurs düzenlemiştik, toplamda 82 kursiyerimize 2018 itibari ile kurs bitirme belgelerini vermenin haklı gururunu yaşıyoruz. Bu gün aynı zamanda süt hijyeni kursunu bitiren kursiyerlerimize de belgelerini takdim edeceğiz.    

Bu eğitimle kursiyerlerimiz sadece süt hijyeni eğitimi almadılar; aynı zamanda sosyo kültürel olarak bir yaşam tarzının yansımasını ve bu yansımanın gıda güvenliğindeki önemini de öğrenmiş oldular. Bu nedenledir ki eğitimleri her daim önemsiyoruz ve devam ettireceğiz" dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 82, kursiyere, ceviz, yetiştiriciliği, belgesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı