Haber Detayı
05 Kasım 2018 - Pazartesi 23:14 Bu haber 1078 kez okundu
 
“Amacımız Sorunları Dile Getirmektir”
Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Belediyenin yol asfaltlama çalışmalarında gerekli önlemleri almadığını ifade eden Bingöl Esnaf Ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ali Bayram, amaçlarının sorunları dile getirmek olduğunu fakat belediyenin kendilerine vermiş olduğu cevapların çözümden uzaklaştıran türden olduğunu söyledi.
GÜNDEM Haberi
“Amacımız Sorunları Dile Getirmektir”

Belediyenin yine kendisine yakışacak ölçekte bir cevap verdiğini fakat bu cevapla kimin bağcıyı dövme niyetinde olduğunu da açıkça ifade ettiğini vurgulayan Bayram, “Belediye hizmetlerin reklamını yapıyor” söyleminde bulunduğumu iddia etmişler. Ben Belediye hizmetlerin reklamıyla hizmetten daha çok ilgileniyor dedim. ‘Hizmetleri vasat bir yaklaşımla basite indirgemeye çalıştığım iddia edilmiş’ Ben hizmetler için teşekkür ettim. Tedbirlerin yeterli olmadığını söyledim. Eğer basite indirgemeye çalışıyor olsam da bu vasat bir yaklaşımla olmaz. Öyle bir şey olsa bile benim vasat yaklaşımım dahi bu şekilde yapılan çalışmalar için kâfi gelir.” Dedi.

“ASFALT MESELESİNE KENDİLERİ GİRİYOR”

Asfaltlama çalışmaları sırasında aksayan trafikle ilgili sıkıntıları dile getirdiğini ifade eden Bayram, “Ben asfaltlama çalışmaları sırasında ve öncesinde gerekli tedbirlerin alınmamasından dolayı yaşanan trafik sıkıntısından bahsediyorum. Belediye yaptığı açıklamada asfalt malzemesinin üretim durumundan bahsediyor. O beni ilgilendiren bir konu değil. O ihaleyi alan müteahhit ile belediye arasındaki mesele. O zaman malzemeni hazır edersin sonra çalışmanı yaparsın. Asfaltlama aracı orda bir saat trafik kapalı malzeme gelmesini beklemesin. Ben bunlara girmeyeceğim. Bu belediye ile müteahhit firma arasındaki mesele. Ama belediye sözde bana cevaben yazdığı yazıda yine kendi yetersizliğinden dem vurmuş. Asfalt üretimi demiş. Tatil ve mesaiye göre değil de üretime göre şekilleniyorsa çalışma takvimi tüm malzeme hazır olunca yapılsın çalışmalar. Tekrar söylüyorum ben burada malzemeyi üretimi konuşmak istemiyorum. Benim görevim sorunları tespit edip çözüm sunmaktır. Belediyenin görevi sorunları çözmek ve hizmet sunmaktır.” İfadelerini kullandı.

“ÇALIŞMALARIN İSTENİLEN VAKİTTE GERÇEKLEŞTİRİLMESİNİ BEKLEMEK BENİM EN BÜYÜK HAKKIM”

Vatandaşların hizmetleri zamanında talep etme haklarının bulunduğunu ifade eden Bayram, “Belediye cevabında diyor ki ‘Çalışmaların istenilen vakitle gerçekleştirilmesini beklemek gerçeklikten uzak bir yaklaşımdır.’ 21.yy Türkiye’sinde özgür bir vatandaşın en doğal hakkı hizmeti zamanında istemektir. Hizmeti zamanında beklemek kadar gerçekçi ne olabilir? Örneğin benim kapımdaki çöplerim üç gün sonra alınırsa ben bundan şikayet edemez miyim? O zaman da çalışmaların istenilen vakitte gerçekleştirilmesini beklemek gerçeklikten uzak bir yaklaşım mı denilecek? Belediye kendi vasat, gelişigüzel üslubuna dikkat etmelidir. Sırf cevap vermek için cevap verilmez.  Ben yapıcı eleştiriler yapıyorum ama eleştirilerin içeriğiyle ilgilenen yok gibi duruyor. Bana cevap vermek yerine halkın sıkıntılarına cevap verilme yoluna gidilmelidir. Çok istiyorlarsa basını çağıralım açık bir oturumda karşılıklı olarak sıkıntıları ve çözümleri tartışalım. Kaldırım üzerlerine kurulan ve en ufak bir müdahalede bulunulmayan kaldırım marketleri, saatlerce konuşsak bitmeyecek imar sorunlarını da ele alabiliriz. Buradan yazışarak olmuyor. Ben bu problemleri basın aracılığıyla dile getiriyorsam, dile getirdiğim toplantılarda Belediye Başkanı veya Başkanvekilinin katılmamasındandır. Kendileri şehrin trafik sorunlarını tartıştığımız İl Trafik Komisyonu toplantılarına katılım gösterseler sorunları direkt olarak kendilerine söylemiş olacağız. Sadece Zabıta Müdürü katılıyor. O da ne kadar ulaştırıyor bilemiyorum " dedi.

“TRAFİK ŞUBE MÜDÜRÜ VE POLİSLERİ KAVŞAKTA AMA ZABITA MÜDÜRÜ VE ZABITALAR YOKTU”

Belediyenin Zabıtalar trafik ile koordineli çalışıyor söylemine cevap veren Bayram, “Ben haberi verdiğim gün tam da trafik sıkışık olduğu an Trafik Şube Müdürü ve dört beş noktada polislerin trafiği düzenlemek için çabaladığını gördüm. Kültür Kavşağı’ndan Hacı Hıdır Camii’nin oralara kadar tıkanan bir trafik vardı. Bizzat kendim gezdim inceledim. Zabıta Müdürü yoktu Trafik Şube Müdürünün yanında, polislerin yanında zabıtalar yoktu. Onlar var diyor ben de yok diyorum. Kanıt istiyorlarsa ben kanıtlayabilirim. Başkan denetime çıktığında herkes orda olur tabi. Peki Başkan yokken denetlemesi gerekenler ordalar mı? Ben tekrar ifade ediyorum amacım bir sıkıntıyı dile getirmekti. Burada trafik problemi var vatandaşların adeta çilesi haline geldi ve bu konuda çözümü hayata geçirecek olan mercii belediyedir. Benim polisim zabıtam yok. Yaptıkları hizmet için teşekkür ettim. Tekrar teşekkür ediyorum. Ama sıkıntıları da dile getirmek benim topluma karşı görevimdir. Buradan karşılıklı demeçlerle bir yere varılmaz. Önemli olan yaşanan sıkıntıları görmek ve çözüm önerilerine açık olmaktır. Takdir her zamanki gibi kamuoyunundur.” Diye konuştu.

 

Kaynak: (Bingöl kent) - bingöl Kenthaber Editör:
Etiketler: “Amacımız, Sorunları, Dile, Getirmektir”,
Yorumlar
Haber Yazılımı