Haber Detayı
02 Haziran 2016 - Perşembe 19:54 Bu haber 1300 kez okundu
 
Barakazi’den Dünya Çevre Günü Mesajı
5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla açıklama yapan Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, daha temiz bir çevre ve daha temiz bir Bingöl için herkesin daha duyarlı olması gerektiğine vurgu yaptı.
GÜNDEM Haberi
Barakazi’den Dünya Çevre Günü Mesajı

5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla yazılı bir açıklama yapan Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, çevrenin insan sağlığı üzerindeki etkisinin tartışılmaz olduğunu, insanın yaşam hakkına saygı duyan ülkelerin çevreyi yaşanılabilir düzeye ulaştırdıklarını ve bunu da yasalarla koruduklarını belirtti

Başkan Barakazi, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Hayatın içerisinde birbirimizden kopamayacağımız tek ortak nokta, ortak yaşam alanımız olan çevremizdir. Herkes içerisinde bulunduğu ortamın temiz, düzenli ve yaşanabilir olmasını ister. Bu nedenle 5 Haziran Dünya Çevre Günü, halkımıza temiz bir çevrenin önemini anlatabilmek için önemli bir vesile olmaktadır. Bingöl Belediyesi olarak bu yıl 7 yeni park yapıyoruz. Ayrıca 10 adet spor sahası yapacağız. Daha Temiz Bir Bingöl’ sloganı ile başlattığımız temizlik kampanyası ile çevreyi ve vatandaşlarımızı hem korumak hem de çevre konusunda dikkat çekmek istedik. Amacımız, yeşili koruyan ve çevreye saygılı bir Bingöl oluşturmaktır. Bu yıl Belediyemiz tarafından ‘Daha Yeşil bir Bingöl’ sloganıyla yaptığımız çalışmalar kapsamında şehrin muhtelif yerlerine 26 kalem değişik çapta 10 bin adet fidan dikimini gerçekleştirdik. Parklara, ana arterler ve caddeler boyunca yan bantlara, yeşil alanlara, yamaçlara, kavşak ve göbeklere, refüjlere çeşitli cins ve türlerdeki muhtelif türlerde ağaç ve çalı gurubu diken ekiplerimiz, yine Şehir Mezarlığı Hatice Belgin Caddesi’nin yamaç kısımlarına setler yapılarak ağaçların dikimi gerçekleştirilmiştir. Yaşanılabilir bir Bingöl ve yaşanılabilir bir çevre anlayışı için herkesin üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi gerekiyor. Her şey daha temiz ve daha güzel bir Bingöl için. Gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir dünya bırakmak için tüm insanlığın yaşanan çevre sorunlarına yönelik kitlesel ve bireysel olarak üzerine düşen sorumluluklarını yerine getirmesini diler, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü kutlarım” diye konuştu.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Barakazi’den, Dünya, Çevre, Günü, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı