Haber Detayı
19 Mayıs 2019 - Pazar 02:38 Bu haber 365 kez okundu
 
Baro Başkanları, TBMM Başkanıyla görüştü
Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki Barı Başkanlarıyla birlikte, cezaevlerinde devam eden açlık grevi ve ölüm oruçlarının sonlandırılması için TBMM Başkanı Mustafa Şentop ile görüştü.
GÜNDEM Haberi
Baro Başkanları, TBMM Başkanıyla görüştü

Bingöl Barosundan yapılan yazılı açıklamada, cezaevlerinde devam eden açlık grevleri ve ölüm oruçlarının herhangi bir can kaybı yaşanmadan sonlandırılması amacıyla Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Başkan Yardımcısı Ünsal Toker, Genel Sekreter Sabiha Tekin, Birlik Başkanı Danışmanı Zafer Köken, Bingöl Baro Başkanı Hanifi Budancamanak ile Diyarbakır, Siirt, Şırnak, Batman, Tunceli ve Van Baro Başkanlarının katılımıyla TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç ile bir görüşme gerçekleştirildiği belirtildi.

Meclis Başkanı ve Kamu Başdenetçisiyle yapılan görüşmelerde sorunun çözümü konusunda karşılıklı görüş alışverişinde bulunulduğu kaydedilen açıklamada, “Türkiye Barolar Birliği Başkanı sayın Prof. Dr. Av. Metin Feyzioğlu başta olmak üzere insan hayatını ilgilendiren bu konuda yapıcı yaklaşımlar ve özverili katkılar sunan herkese çok teşekkür ediyoruz. Sorunun bir an önce iç hukukumuz ve evrensel hukuk kuralları çerçevesinde, kimsenin zarar görmediği insancıl bir yöntemle çözülmesini temenni ediyoruz. Ayrıca baştan beri ifade ettiğimiz üzere insan hayatını riske atan bu eylemi hak arama yöntemi olarak onaylamadığımızı belirtiyor ve açlık grevi ile ölüm orucundaki kişilerin kendi hayatlarına zarar veren bu eylemi bir an önce sonlandırmaları çağrımızı yeniliyoruz” ifadeleri kullanıldı.

                                                                                 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Baro, Başkanları,, TBMM, Başkanıyla, görüştü,
Yorumlar
Haber Yazılımı