Haber Detayı
03 Kasım 2018 - Cumartesi 15:14 Bu haber 1081 kez okundu
 
Bayram: Reklam değil, önlem olsun
Bingöl Esnaf Ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ali Bayram, Bingöl Belediyesinin hizmetlerini sadece reklam yaptığını, hizmet yaparken de yaşanan sıkıntılara önlem alamadığını söyledi.
GÜNDEM Haberi
Bayram: Reklam değil, önlem olsun

Belediyenin, hizmetten çok hizmetin reklamıyla ilgilendiğini ifade eden Bayram, 29 Ekim tatilinin de olduğu günlerde trafik sakinken çalışmak yerine mesainin başlamasının beklenmesine içerleyerek, “Sanıyorum ki belediye, tatil günlerinde hizmet ederse hizmetin gözden kaçacağını düşünüyor. O yüzden hizmetleri mesai saatinde gerçekleştirip şehri felç etme yoluna gidiyor. Ama bilsinler ki milletimiz hiçbir hizmeti unutmaz. Gece de yapılsa, tatilde de yapılsa milletimiz yapılan hizmeti görür. Bunun yanında eğer kendisine bir çile çektiriliyorsa da bunu unutmaz” dedi.

Belediyenin asfaltlama çalışmaları sırasında trafiğin kilitlendiğini ve bu konuda gerekli tedbirlerin alınmadığını ifade eden Bayram, “Asfaltlama çalışmaları yapılıyor. Bakıyorsun orada iki tane trafik polisi var. Bu polisler ne kadar bu trafiği idare edebilir. Belediyenin zabıtaları nerede? Çalışma yapılmazken ellerini arkadan bağlayıp Dörtyol’da volta atmasını biliyorlar. Çalışma yapılırken neden zabıtalar ortada yok. Trafik polislerine yardımcı olsalar, çalışmalar sırasında vatandaşın çilesi biraz daha azalsa kötü mü olur? Çalışmalarını trafik müdürlüğü ile koordineli yürütüyorlar mı acaba? Çalışma yaparken rastgele yapıyorlar. Trafik Müdürlüğüne haber vermeksizin yol kapatıyorlar. Bu da karmaşaya neden oluyor. Belediye öncelikle diğer kurumlarla koordineli çalışmayı öğrenmeli. Yıllardır söylüyoruz ama dinleyen yok. Bu saatten sonra da değiştirmeye vakit bulacaklarını düşünmüyorum zaten. Tabi yine de sonuç olarak ortada bir hizmet olduğu aşikâr. Bu hizmet dolayısıyla da emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Ama bu hizmeti yaparken onca küfür yemeye ne gerek var?” şeklinde konuştu.

Hizmet etmenin, şehre hizmet getirmenin güzel bir iş olduğunu ifade eden Bayram, hizmetlerin en az sıkıntıyla vatandaşa ulaştırılması gerektiğini belirtti. Belediyenin sunduğu hizmetlerin reklamını yapmasının en doğal hakkı olduğunu ifade eden Bayram, “Elbette ki bu şehir için yaptıkları hizmetin reklamını yapacaklar. Ama reklamını yapıp hizmeti çileye dönüştürürlerse bu da ters teper. Millet reklamı falan unutur ver çektiği çileyi aklında tutar. Bu yüzden belediye bir an önce çalışma yaptığı yerlerde gerekli önlemleri almalı, sadece trafik polislerinden çözüm beklemeden kendi personelini de bu alanlarda değerlendirmelidir” dedi.

 

Kaynak: (Bingöl kent) - bingöl Kenthaber Editör:
Etiketler: Bayram:, Reklam, değil,, önlem, olsun,
Yorumlar
Haber Yazılımı