Haber Detayı
14 Aralık 2018 - Cuma 00:20 Bu haber 1279 kez okundu
 
Belediye akıllı vezne kurdu
Bingöl Belediyesi kent merkezinde vatandaşların daha kolay işlem yapabilmesi amacıyla 2 akıllı vezne kurdu.
GÜNDEM Haberi
Belediye akıllı vezne kurdu

Bingöl Belediyesi, belediye hizmetlerini daha hızlı yürütmek ve vatandaşların belediye ile olan işlemlerini kolaylaştırmak amacıyla hizmet binası ile Saray Mahallesi’nde 2 akıllı vezne kurdu.

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, yaptığı açıklamada, vatandaşların daha kolay hizmet alabilmeleri ve belediye yükünün hafifletilmesi amacıyla kentte ilk defa akıllı vezne kurduklarını söyledi.

Akıllı veznelerin 7/24 hizmet vereceğini belirten Barakazi, şunları söyledi:

“Belediye hizmetlerimizi daha hızlı yürütmek ve vatandaşlarımızın belediye hizmetlerine daha kolay erişmesini sağlamak amacıyla iki noktaya akıllı vezne kurduk. Akıllı veznelerimizde nakit veya kredi kartıyla su faturası ödenebileceği gibi akıllı sayaçlara kredi yüklenebilecek. Bunun yanında vergi borçları ödenebilecek, borç sorgulaması yapılabilecek”

E- Belediye hizmetleri kapsamında birçok yeniliğe imza attıklarını kaydeden Barakazi,

“E-belediyecilik hizmetlerini geliştirerek, birçok yeniliği hayata geçirdik. Belediyemizin resmi internet sitesi üzerinden vatandaşlarımızın çeşitli hizmetlere erişimini kolaylaştırırken, mesai saatleri dışında ön ödemeli akıllı sayaç kullanan abonelerimizin susuz kalmaması için kredi yükleme noktası kurduk. Şimdi de akıllı vezne projemizi hayata geçirerek, vatandaşlarımızın hizmete olan erişimini daha kolay hale getiriyoruz. İlk etapta iki noktaya kurduğumuz akıllı vezneleri yaygınlaştırmak için çalışma yapılacak. Vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda ihtiyaç duyulan bölgelere yeni akıllı veznelerin kurulması için çalışılacak. Kısa sürede hayata geçirdiğimiz akıllı veznelerin ilimize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Belediye, akıllı, vezne, kurdu,
Yorumlar
Haber Yazılımı