Haber Detayı
23 Mayıs 2016 - Pazartesi 23:50 Bu haber 1390 kez okundu
 
Belediye'den su deposu uyarısı
Bingöl Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü’nden yapılan açıklamada, apartman ve iş yerlerinde bulunan su depolarının temizliği konusunda vatandaşlar uyarıldı.
GÜNDEM Haberi
Belediye'den su deposu uyarısı

Bingöl Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, binaların su depolarının temizlenmesi ve su depoları olmayan apartmanların da su depolarını yaptırmaları uyarısında bulunuldu. Açıklamada, “Binadaki dağılımın düzenli olması için daire sahiplerinin binalarına depo yaptırmaları gerekmektedir” ifadeleri kullanıldı

İş yeri ve apartmanlarda bulunan su depolarının, sağlık için yılda en az iki kere temizlenmesi gerektiğine vurgu yapılan açıklamada, “Dezenfektesi yapılmayan su depoları, insan sağlığını tehdit eden bakteri yuvası haline gelmiş bir durumdadır. Özellikle yaz aylarında bu bakteriler daha da çoğalarak hastalıklara davetiye çıkarıyor” denildi.

Dezenfektesi yapılmayan su depolarının tifo, tifüs, dizanteri, ağız yaraları, hepatit ve kolera gibi hastalıkların oluşmasına sebebiyet verdiği belirtilen açıklamada, “Sağlık Bakanlığı tarafından apartman ve iş yerlerindeki depoların yılda iki kez temizletilmesi gerektiği belirtiliyor. Güvenli bir kapağı olmayan ve uzun süre dezenfektesi yapılmayan su depoları insan sağlığı açısından çok büyük tehlike oluşturmaktadır” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Belediye'den, su, deposu, uyarısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı