Haber Detayı
31 Mayıs 2016 - Salı 19:56 Bu haber 1092 kez okundu
 
Bingöl’de Ramazan Sokağı kuruluyor
Bingöl Belediyesi tarafından Yenişehir Mahallesi İş Bankası’nın yanında Ramazan Sokağı kuruyor. Ramazan Sokağı’nda 20 işyeri ve bin kişinin iftarını açabileceği geleneksel İftar Çadırı bulunuyor.
GÜNDEM Haberi
Bingöl’de Ramazan Sokağı kuruluyor

Ramazan ayı dolayısıyla Bingöl Belediyesi tarafından bu yıl kent merkezinde İş Bankası yanında Ramazan Sokağı kuracak. Ramazan Sokağı’nda 20 işyerinin bulunduğu Ramazan Çarşısı ve bin kişinin iftarını açabileceği geleneksel İftar Çadırı bulunuyor. Ramazan çadırında günlük 1000 kişi iftar açabilecek. Çadırda 15 personelin hizmet verecek.

Ramazan Sokağı’nda bulunan Ramazan Çarşısı’ndaki 20 işyerinde yer almak isteyen esnafların Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne şahsen müracaat etmeleri istendi

Konu ile ilgili olarak Bingöl Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, “Belediyemiz, Ramazan ayı münasebetiyle Yenişehir Mahallesi İş Bankası’nın yanında Ramazan Sokağı kuracak. Ramazan Sokağı’nda 20 işyerinin bulunduğu Ramazan Çarşısı ile 1000 kişilik geleneksel İftar Çadırı bulunuyor. Ramazan Çarşısı’nda bulunan işyerlerini kiralamak isteyen esnaflarımız Bingöl Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne şahsen müracaat etmeleri gerekiyor. İftar çadırımız bir ay boyunca halkımızın hizmetinde olacaktır. İftar çadırımız fakir ve kimsesizlere hizmet vereceği gibi, yolda kalmış veya bir şekilde evine ulaşamayanlara da hizmet edecektir. İftar çadırı için hazırlanan yemeğe katkı sunmak isteyen hayırsever vatandaşlarımız Bingöl Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne müracaat ederek katkı sunabilirler. Ramazan çadırına bir ay boyunca tüm Bingöllüleri bekliyoruz. Ramazan Ayının; İlimizin, milletimizin ve ülkemizin huzur ve mutluluğuna vesile olmasını diliyoruz” ifadelerine yer verildi.

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bingöl’de, Ramazan, Sokağı, kuruluyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı