Haber Detayı
28 Haziran 2016 - Salı 11:13 Bu haber 1032 kez okundu
 
Bingöl’e Fen Sosyal Bilimler Lisesi Açılacak
Bingöl Selahattin Eyyubi İmam Hatip Anadolu Lisesi Bingöl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin´in girişimi Milli Eğitim Bakanı Sayın İsmet Yılmaz’ın onayıyla Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu oldu.
GÜNDEM Haberi
Bingöl’e Fen Sosyal Bilimler Lisesi Açılacak

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Engin; Proje okulunun mantığı ilin en itibarlı ve en kaliteli okulu manasına geliyor. Orada hem fen ağırlıklı, hem de sosyal bilimler ağırlıklı sınıflar oluşacak. Bu imam hatipte okuyan öğrencilerin fen bilimleri, sosyal bilimleri, istedikleri alanda hem de ilmi ve dini bilimleri bir arada öğrenecek.

“İmam hatipler eğitimde çığır açacak”

Engin, İmam hatipler artık yeni bir çığır yeni bir versiyonla kalite yönünde kendilerini geliştirecek. İmam hatip liseleri artık fen liseleri ile yarışacak duruma gelecek. Özellikle manevi ve değerler eğitimi yönüyle de öğrencileri donanımlı bir şekilde yetişecek. Proje okulunda eğitim verecek olan öğretmenler seçkin öğretmenlerden oluşacağı gibi görev yapacak olan idarecilerde mutlaka yüksek lisans yapmış, alanında uzman olan öğretmenlerden oluşacak. Mezun olduklarında bu öğrenciler imam hatipli olarak birçok hukuk fakültesi, siyasal bilimler fakültesi, mühendislik fakültesi, tıp fakültesi potansiyeli olan öğrenciler olarak yetişecek

Engin; Ayrıca bu okulumuz, bölgemize ve çevre illerimize de hitap ederek buralardan da öğrenci alacaktır. Bu yıl sadece Fen kısmına 2016/2017 Eğitim Öğretim Yılında 68 Erkek öğrenci TEOG puanı ile kaydedilecektir. Bu okulun ilimize kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür eder, Bingöl’ümüze hayırlı olmasını dilerim.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bingöl’e, Fen, Sosyal, Bilimler, Lisesi, Açılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı