Haber Detayı
09 Ocak 2019 - Çarşamba 22:04 Bu haber 1757 kez okundu
 
Bingöl Kara teslim!
Bingöl’de günlerdir etkili olan yoğun kar yağışı hayatı durma noktasına getirdi. Kar yağışı nedeniyle tüm köylerle bağlantı kesilirken, şehirler arası yollar da kapandı. Yollarda kalan vatandaşlara AFAD ve Kızılay ekipleri tarafından kumanya dağıtıldı.
GÜNDEM Haberi
Bingöl Kara teslim!

Son yılların en yoğun kışının yaşandığı Bingöl’de hayat durma noktasına geldi. Bingöl şehir merkezinde yoğun kar yağışı nedeniyle yollar kapandı. Belediye ekipleri tarafından ana arterlerin açık tutulması için çalışma yürütülürken, ara sokakların açılmasında yetersiz kalındı. Yolların açılmasını bekleyen vatandaşlar, belediye ekiplerinin gece saatlerinde de çalışma yapması gerektiğini ifade etti.

Yoğun kar yağışı nedeniyle yollar kapanınca hat minibüsleri de yetersiz kaldı. Bingöl’ün en büyük mahallesi olan Kültür Mahallesi’nde vatandaşlar çarşıya gelebilmek üçün uzun süre hat minibüslerini beklemek zorunda kaldı. Duraklarda uzun süre bekleyen birçok vatandaş, 6-7. araçtan sonra hat minibüslerine binebildi. Mahallenin nüfusunun her geçen gün artması ve mevcut hat minibüslerinin ihtiyaca cevap verememesi nedeniyle vatandaşlar, araç sayısının arttırılmasını ve belediye tarafından da araçlar alınarak hizmete sokulmasını istedi.

Önceki gün gece boyunca etkili olan yoğun kar yağışı şehirler arası yollarda da trafiğin aksamasına neden oldu.

Yoğun kar yağışı, tipi ve fırtına nedeniyle Bingöl-Erzurum, Bingöl-Elazığ, Bingöl-Muş ve Bingöl-Diyarbakır yolları tamamen kapandı. Yollarda mahsur kalan vatandaşlar için Bingöl Karayolları 84. Şube Şefliği ekipleri tarafından yol açma çalışmaları zorlukla gerçekleştirilebildi.

Yollarda mahsur kalan vatandaşların yiyecek ve içecek ihtiyaçlarının giderilmesi için AFAD ve Kızılay ekipleri tarafından 350 kişilik kumanya dağıtıldı.

Gece boyunca kapalı olan Bingöl-Elazığ, Bingöl-Muş, Bingöl-Diyarbakır ve Bingöl-Karlıova ilçesi yolları sabah saatlerinden itibaren Bingöl Karayolları 84. Şube Şefliği ekiplerince açıldı.

 

Kiğı İlçesi Sabırtaşı Köyündeki biri kanamalı 2 hasta köyde mahsur kaldı. Durumun yetkililere bildirilmesi üzerine İl Özel İdaresi ekipleri yolu açarak hastaları Kiğı Devlet Hastanesine ulaştırıldı.

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Tahminler Dairesi Başkanlığı, dün sabah yapılan ölçümlere göre, kar kalınlığının Bitlis'te 115, Hakkari'de 85, Bingöl'de 73, Muş'ta 60, Şırnak'ta 38, Ağrı'da 35, Ardahan ve Erzurum'da 27 cm'ye ulaştığı bildirildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bingöl, Kara, teslim!,
Yorumlar
Haber Yazılımı