Haber Detayı
23 Mayıs 2016 - Pazartesi 23:59 Bu haber 1734 kez okundu
 
Bingöl’ün uyuşturucu karnesi
Bingöl İl Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu İle Mücadele Şube Müdürlüğü01/01/2016 – 20/05/2016 tarihleri arasında yapılan uyuşturucu mücadele ile ilgili yaptığı çalışmaları kamuoyu ile paylaştı. Bingöl Emniyetini açıkladığı veriler Bingöl’de ki uyuşturucu gerçeğini gözler önüne serdi
GÜNDEM Haberi
Bingöl’ün uyuşturucu karnesi

Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Bingöl İl Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu İle Mücadele Şube Müdürlüğü 01/01/2016 – 20/05/2016 tarihleri arasında yapılan çalışmalarda; Bingöl genelinde 43 olayda uyuşturucu kullanan 66 şahsa uyuşturucu madde kullanmaktan işlem yapıldığını, toplamda 45 adet sentetik uyuşturucu hap, 885 kök Hint Keneviri, 6 kg. 665 gr. ot esrar, 264 gram toz esrar maddesi ele geçirildiğini açıkladı. Açıklamanın devamında ise 10 olayda ise 27 şahsa uyuşturucu madde imal ve ticaretinden işlem yapılarak toplamda 210 adet sentetik uyuşturucu hap, 63 kg ot esrar ve 5 kg toz esrar maddesi ele geçirilmiştir. Bu 27 şahıstan 18’i adli mercilerce tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir denildi.

Uyuşturucu madde satıcılarına yönelik 5 planlı operasyon yapıldı

Tüm bunlara ilaveten Bingöl de vatandaşların ve gençlerin uyuşturucudan korunması için uyuşturucu madde satıcılarına yönelik 5 planlı operasyon yapıldığını açıklayan Bingöl İl Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu İle Mücadele Şube Müdürlüğü son olarak 19/05/2016 günü sabah saatlerinde yapılan planlı ve eş zamanlı operasyon kapsamında ise V.T. N.M.A. M.H.A. ve E.A. isimli şahıslar Bingöl il merkezinde bulunan ikametlerinde yakalanarak gözaltına alındıklarını, 2 şahsa uyuşturucu madde imal veya ticareti suçlarından, 1 şahsa görevi gereği ulaştığı gizli bilgileri açıklamak ve ağır cezalık suçtan aranan şahsın gizlenmesine yardım etmek ile kaçma teşebbüsü faaliyetlerinde bulunmak, suçluyu kayırmak suçlarından ve 1 şahsa da ağır cezalık suçtan aranan şahsın gizlenmesine yardım etmek ve kaçma teşebbüsü faaliyetlerinde bulunmak suçundan gerekli yasal işlemler yapılarak  şahıslar 20/05/2016 günü Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildiğini duyurdu. N.M.A. isimli şahıs Uyuşturucu Madde İmal veya Ticareti suçundan tutuklanarak Bingöl Kapalı Cezaevine gönderilirken, diğer 3 şahıs ise Adli Kontrol kararıyla serbest bırakıldığı açıklandı.  

 

 

Kaynak: (Bingölünsesi) - Bingölün Sesi Gazetesi Editör:
Etiketler: Bingöl’ün, uyuşturucu, karnesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı