Haber Detayı
14 Haziran 2016 - Salı 15:44 Bu haber 1194 kez okundu
 
Çağrı-Der, ramazanda yoksulları unutmadı
Bingöl’ün Solhan ilçesinde faaliyet gösteren Solhan Çağrı-Der, bu Ramazan’da da iftar programları düzenledi.
GÜNDEM Haberi
Çağrı-Der, ramazanda yoksulları unutmadı

Solhan ilçesinde faaliyet yürüten Solhan Çağrı-Der; Üye, gönüllü ve vatandaşların katıldığı iftar yemeklerini, dernek merkezinde ve Yeni Mahalle dernek temsilciliğinde verdi.Dernek Başkanı Muhsin Barış iftar yemeğinin ardından yaptığı açıklamada, “Ramazan ayı vesilesi ile gelenek haline getirdiğimiz iftar yemeğinde üye,  gönüllü ve vatandaşlarımızla buluştuk. Bu iftar yemeğinde emeği geçen ve iftar yemeğine gelen herkesten Allah razı olsun. İftar programlarımız devam edecektir. Her hafta iki iftar vermeyi düşünüyoruz. Ramazan ayının İslam ümmetine hayırlar getirmesini dilerim.”dedi.

Umut Kervanı Platformu üyesi Solhan Çağrı-Der, Ramazan Ayında yaptığı gıda yardımlarıyla ihtiyaç sahibi ailelerin yüzünü güldürdü.

Hayırseverlerle fakirler arasında köprü olan Umut Kervanı Platformu üyesi Solhan Çağrı-Der, Ramazan Ayında yaptığı gıda yardımlarıyla ihtiyaç sahibi aileleri sevindirdi.Ramazan ayında yapılacak yardım çalışmalarının startının verildiği belirten Çağrı-Der Sekreteri Ayhan Erkmen:” Öncelikle Ramazan ayımızın ilçemize, bölgemize, ülkemize ve ümmet coğrafyamıza hayırlar getirmesini niyaz ediyoruz. Rahmet, bereket ve mağfiret ayı olan bu kutlu ayda dernek olarak bazı çalışmalar yürütmekteyiz.  Özellikle yardım çalışmaları kapsamında muhtaç aile tespiti, hayırseverlere derneğimizin çalışmalarını tanıtıcı el broşürü, bağlı bulunduğumuz platformun yaptığı bir yıllık çalışmaların yansıtıldığı dergi ve hayırseverlerden gelen yardımın muhtaç ailelere dağıtımı şeklindedir. Bu kapsamda muhtaç aile tespiti ve gıda yardımına başlamış bulunmaktayız. Önümüzdeki günlerde el broşürü ve dergimizi de dağıtacağız. Bize gelen sadaka, fitre veyahut zekat yardımları neticesinde muhtaç ailelere yardımda bulunacağız. Dernek olarak hayırseverlere her türlü desteği vermeye hazırız.”dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çağrı-Der,, ramazanda, yoksulları, unutmadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı