Haber Detayı
07 Ocak 2019 - Pazartesi 02:16 Bu haber 1849 kez okundu
 
Çalışan Eller, sertifikaları dağıtıldı
Bingöl Belediyesince SODES kapsamında yürütülen “Çalışan Eller Kazanıyor” projesi sertifika dağıtım ve kapanış töreni düzenlendi.
GÜNDEM Haberi
Çalışan Eller, sertifikaları dağıtıldı

Bingöl’de bir restorantta düzenlenen programda, Belediye Başkanı Yücel Barakazi, projenin içeriği ve yapılan çalışmalara ilişkin bilgi paylaşımında bulundu.

Programa katılan Vali Kadir Ekinci ile eşi Tuba Ekinci, kursiyerlerle bir süre sohbet etti.

Programda bir konuşma yapan Vali Ekinci, projeyi yürüten Bingöl Belediyesine ve sertifika almaya hak kazanan 70 kursiyere teşekkür etti.

Hayatımızı ekonomik anlamda devam ettirmek için her bir bireyin farklı sıkıntıları olduğunu belirten Ekinci, şunları söyledi: “Yaşadığımız zamanda bu sıkıntıları aşmanın yollarını da çarelerini de hep birlikte çok iyi biliyoruz. Ahşap boyamadan aşçılığa kadar farklı branşlarda açılan kurslarımız ekonomik sıkıntılarımızı aşmaya dönük birer imkândır. Böylesine hayırlı bir işe vesile oldukları için belediyemize teşekkür ediyorum. İnşallah tüm SODES projelerinin böylesine toplum yararına dönütler vermesini bekliyoruz. Sertifika almak tek başına işi bitirmiyor. Önemli olan bundan sonra göstereceğiniz çabalardır. Bu çabalarla rabbimizin takdir ettiği rızıklara ulaşmanızı temenni ediyorum. Bunun için sertifika sahibi kardeşlerimizin farklı girişimler ile süreci ısrarla takip etmeleri gerekiyor. KOSGEB, Bingöl Belediyesi ve Valilik olarak bu konularda vatandaş odaklı çalışmalarımız devam edecektir.  İnşallah en yakın zamanda açılacak ‘Girişimcilik Kursu’ ile de hibe almaya hak kazanacaksınız. Bunun yanında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından alacağınız krediler ile de kendi işyerlerinizi açabilirsiniz. Önemli olan sizlerin bir iş yapma gayreti içinde olmanızdır. Sertifikaların her biriniz için hayırlı olmasını diler, projede emeği geçen herkese teşekkür ederim” 

Program, proje kapsamında sertifika almaya hak kazanan kursiyerlere belgelerinin verilmesi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Kaynak: (Bingöl kent) - bingöl Kenthaber Editör:
Etiketler: Çalışan, Eller,, sertifikaları, dağıtıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı