Haber Detayı
27 Haziran 2016 - Pazartesi 10:29 Bu haber 896 kez okundu
 
Çapak BİNDAV iftarına katıldı
Bingöl Kültür Ve Dayanışma Vakfı (BİNDAV) Bingöllüleri iftarda buluşturdu. Ümraniye Belediyesinin desteği ile Ümraniye Belediyesi Nikâh sarayında 1000 kişilik iftar verildi.
GÜNDEM Haberi
Çapak  BİNDAV iftarına katıldı

BİNDAV tarafından verilen İftar programına Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Maliki Ejder Batur, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcısı Osman Keskin, Ümraniye Belediyesi Meclis Üyesi Oktay Ediş, Sancaktepe Müftüsü Yusuf Bingöl, Prof. Dr.Mahfuz Söylemez, Prof. Dr.Yılmaz Bingöl, Bingöl Kültür Ve Dayanışma Vakfı Başkanı Müslüm Ayyıldız, BİNGEP, ADAB, KİSİAD dernek yöneticileri, muhtarlar Bingöllüler ve çok sayıda davetli katıldı. Program, Kur’an tilavetinin ardından ezanın okumasıyla devam etti.

Bingöl Kültür Ve Dayanışma Vakfı Başkanı Müslüm Ayyıldız yaptığı açılış konuşmasında, “Ramazanın son günlerine yaklaşırken, iftar sofralarında bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu güzel iftar sofralarının kurulmasında emeği olan Değerli Belediye Başkanımız Hasan Can Beyefendi’ye teşekkür ediyorum. BİNDAV olarak geçen sene Bingöl Günlerini düzenlemiştik. Önümüzde ki sene bizim için Gençlik Yılı olacak. Allah nasip ederse 100 öğrencimize burs desteği sağlayarak onların eğitim süreçlerine destek olacağız.Bunun için hayırseverlerin desteğini bekliyoruz” dedi. Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak kısa bir konuşma yaparak, “Böylesine güzel bir günde hemşehrilerimizle ve hemşehrilerimizle gönül bağı olan insanlarla bir araya gelmekten dolayı mutluluk duyuyorum. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Program sonrası misafirler, Ümraniye Meydanı’na geçerek etkinlik alanında kurulu olan dernek stantlarını gezdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çapak, , BİNDAV, iftarına, katıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı