Haber Detayı
08 Haziran 2016 - Çarşamba 01:18 Bu haber 1027 kez okundu
 
Çapak, öğrencilerinin mezuniyet törenine katıldı
Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, yaklaşık 3 yıl dekanlığını yaptığı YDÜ İlahiyat Fakültesi’nin mezuniyet törenine katıldı. Törenin sonunda Çapak’a, YDÜ İlahiyat Fakültesi’ne katkılarından dolayı plaket takdim edildi
GÜNDEM Haberi
Çapak, öğrencilerinin mezuniyet törenine katıldı

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) İlahiyat Fakültesi, mezun olan öğrencileri için bir tören düzenledi. Düzenlenen törene YDÜ Rektörü Prof. Dr. Ümit Hassan, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, KKTC Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Talip Atalay, YDÜ Rektör Yrd. Prof. Dr. Şenol Bektaş, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı. 

Prof. Dr. İbrahim Çapak: “Öğrencilerimle çok iyi işler yaptık”

Törende konuşan Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, "Benim için zor bir gün elbette; ancak 2 buçuk yıl burada öğrencilerimle çok iyi işler yaptık, dolu dolu geçirdik. Elbette eksiklerimiz oldu; ama çok da güzel şeyler yaptık. Hocalarımızın da dediği gibi Yakın Doğu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, Türkiye de dâhil olmak üzere birçok fakülteden çok çok iyi bir konum ve durumda. Umarım bu kalitesini ileriki yıllarda da giderek arttırır. Marmara Üniversitesi ile ortak yaptığımız ders ve faaliyetler sonucunda iyi neticeler elde ettik. Bu vesileyle ben tekrardan Üniversitemizin Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel’e,  Rektörümüz Prof. Dr. Ümit Hasan’a, Rektör Yardımcımız Şenol Bektaş’a ve emeği geçen bütün hocalarıma teşekkür ediyorum. Bingöl Üniversitesi ve Yakın Doğu Üniversitesi arasındaki diyaloglarımızı arttırarak sürdüreceğimize inanıyorum" dedi.

Prof. Dr. Söylemez: “Fakültede Prof. Dr. İbrahim Çapak’ın büyük gayretleri var”

Fakültenin geldiği noktada Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak’ın çok büyük gayretleri olduğunu belirten Prof. Dr. M. Mahfuz Söylemez, “Bugün, aynı zamanda İbrahim Hocamızın aramızdan ayrılışını simgeliyor. Kendisine huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum. Burada bizde emekleri olan Kurucu Rektörümüz Dr. Suat İ. Günsel’e, Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan Günsel’e, Rektör Prof. Dr. Ümit Hassan’a, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Bektaş'a ne kadar teşekkür etsek gerçekten azdır. Ne istediysek gerçekleştirdiler. Bizler burada acemi iken bize rehberlik yaptılar, burada sizin huzurunuzda şükranlarımı sunuyorum ve Prof. Dr. İbrahim Çapak'a, yeni meslektaşlarıma hayat boyu başarılar ve mutluluklar temenni ediyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

Prof. Dr. Ümit Hassan: “Mezun olan öğrencilere selam ve dua ediyorum”

YDÜ Rektörü Prof. Dr. Ümit Hassan da sözlerine, “ Bingöl Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. İbrahim Çapak,  YDÜ İlahiyat Fakültesine dekan olduğu dönem içerisinde, fakültemiz eğitim faaliyetlerinde iyi bir ivme kazandı”  diyerek başladı.

YDÜ Rektörü Prof. Dr. Ümit Hassan öğrenci velilerine, mezunlara, meslektaşlarına teşekkür ederek; “Aziz ve bilge hocamız Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak'a ayrıca teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak'a, YDÜ Rektörü Prof. Dr. Ümit Hassan tarafından YDÜ adına,  İlahiyat Fakültesi Dekan Vekili Yrd. Doç. Dr. İhsan Kahveci ise fakülte adına birer plaket takdim etti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çapak,, öğrencilerinin, mezuniyet, törenine, katıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı