Haber Detayı
02 Mayıs 2017 - Salı 23:22 Bu haber 1022 kez okundu
 
Çöpler, çocukların sağlığını tehdit ediyor
Bingöl’de oyun parklarının yanına dökülen çöpler ve oyun alanında ki plastikten yapılan bakımsız kaydıraklar ve salıncaklar, çocukların sağlığı için tehlike saçıyor.
GÜNDEM Haberi
Çöpler, çocukların sağlığını tehdit ediyor

Bingöl’de Belediyenin sorumluluk alanı içerisinde olan çocuk parklarında ki kaydırak, salıncak gibi oyuncaklar bakımları yapılmadığı için, oyun alanında zaman geçirmeye gelen çocukların sağlığı için tehlike oluşturuyor. Belediyenin oyun alanları yakınına koyduğu çöp konteynırlarına atılan çöpler çevreye saçıldığı için, oyun alanlarında bulunan çocukların sağlığı için tehlike iki kat artıyor.

Birçok uzman tarafından plastik oyuncakların zararlarına dikkat çekilirken, Uzmanların, Bingöl’de ki oyun alanlarının plastik oyuncaklarının üzerine yamanan boyalar ve rengi solmuş oyuncaklar için ne yorum yapacakları merak konusu.

Oyun parkı yakınlarına çöp konteynırı konulması ne kadar doğru?

Oyun parkları yakınlarına konulan çöp konteynırları, genellikle öğle saatlerinde çevredeki yaşaya aileler ve esnafların çöplerini belediyenin belirttiği zamandan önce atmasından dolayı dolup taşıyor. Konteynırlarda ki çöpler Belediye tarafından akşam saatlerinde toplandığı için uzun süre dışarıda kalan ve çevreye dağılan çöpler insan sağlığını tehlikeye sokuyor.

Bu konuda toplumda çevre bilinci oluşmamışken, Belediyenin çöpleri zamanında atmayanlar için uyguladığı cezaların yetersiz kalması ve çöp konteynırlarını yanlış noktalara koyması bu sorunun kalıcı ve sağlık açısından tehlikeli bir hal almasına neden oluyor.

Oyun parklarında ki oyuncaklar standartlara ne kadar uygun?

Park alanlarının da bulunan salıncakların yüzde kaçında güvenlik önlemi var? Oyuna araçlarının yüzde kaçının bakımı yapılıyor, park malzemelerinin yüzde kaçında koruma amaçlı bariyer yer alıyor? Park alanlarının bakım ve onarımları hangi aralıklarla yapılıyor?

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çöpler,, çocukların, sağlığını, tehdit, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı