Haber Detayı
23 Mayıs 2016 - Pazartesi 23:56 Bu haber 1446 kez okundu
 
Coşkun, Adaklılarla buluştu
İstanbul Tuzla’da faaliyet yürüten Adaklı ilçesi ve çevre köyleri derneğinin düzenlediği dayanışma gecesine katılan Kalkınma bakanı yardımcısı Yusuf Coşkun, bu kadar hemşerimizin toplandığı ve davet edildiğim bir yere katılmaktan onur duyuyorum” dedi.
GÜNDEM Haberi
Coşkun, Adaklılarla buluştu

Adaklı İlçesi ve Çevre Köyleri Sosyal Dayanışma Derneği 3.Yılını Berat Kandili gecesine denk geldiği için Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Merkezi Tuzla’da bulunan Derneği 3.Yılı etkinlikleri kapsamında Ayyıldız Sosyal Tesislerinde düzenlenen geceye Kalkınma Bakanı Yardımcısı Yusuf Çoşkun, Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, BİNDERFED başkanı Atalay Atilla, KİSİAD başkanı İbrahim Zirekoğlu ve yönetim kurlu üyeleri, İşadamları Mehmet Reşit Özmen, Cemal Eğin, Mehmet Bağatarhan, Veysel Bingöl, CHP ilçe başkanı Hasan Uzunyayla, belediye meclis üyesi Hüseyin İldan ve çok sayıda üyesi katıldı.

ZEKİ IŞIK İSTANBUL’DA OLMASINA RAĞMEN KATILMADI

Dernek başkanı Şahin Gölge, yaptığı açılış konuşmasında “dernek olarak amacımız Adaklı ve çevre köylerimizle beraber tek ses olup yöresel kültürümüzü ve birliğimizi sağlamaktır. İlçemizin ulaşım, alt yapı ve içme suyu sorunları maalesef devam ediyor. Gerçekleştirdiğimiz festivaller ve ziyaretlerimizde ilçemizi gündeme getirmek ve sorunlarına çözüm bulmak amaçlıydı. Adaklı ilçemizde seçilmişler, STK’larla iletişim içinde olmalıdır, bizlerin amacı aynıdır. İlçemizi tanıtıyoruz, sorunlarına çözüm arıyoruz ama gecenin davetini belediye başkanımıza gönderdiğimiz halde, kendisi İstanbul’da olmasına rağmen gecemize katılmadı” diye konuştu

YAZICI “GELECEK İÇİN İNSANA YATIRIM YAPMAK ZORUNDAYIZ”

Şadi Yazıcı, Bingöllülerin etkinliklerini takdir ediyorum, bizde belediye olarak STK’lara önem veriyoruz dedi.

Yazıcı, “ Biz yönetim olarak STK’lara önem veriyoruz. Tuzla hemşehri dernekleri platformu kurduk. Hepimiz ülkemizin bir yerlerinden geldik ama ortak paydamız Tuzla’dır. Hemşehri derneklerimiz bir araya gelip güzel organizasyonlar tertiplediler. Kamuya ne kadar sorumluk düşüyorsa STK’lar da öyle sorumludur. Gelecek nesillerimizi milli manevi değerlerimizle büyütmeliyiz. Eğer bunu başaramazsak, geleceğe yönelik endişeli olmalıyız. Geleceğimiz olan öğrencilerimizin imkanı olmayan öğrencilerimizi tespit edip hep beraber sahiplenmeliyiz. Geleceğe insan yetiştirmek zorundayız. İnsana yatırım yapmak zorundayız. Bu gemide hep beraberiz, batarsa, hep beraber batarız. Ülkemizin birçok iline ziyaretlerde bulunduk ama Bingöl Adaklı’da gördüğümüz ilgi ve misafirperverliği hiçbir yerde görmedik. Bunu unutamayız. Tuzla halkı adına Tuzlamıza katkılarından dolayı Bingöllülere teşekkür ederiz,  inşallah yine Adaklı’da, buluşmak üzere” diyerek konuşmasını noktaladı.

COŞKUN: 2016 YILI ADAKLI’YA HİZMET YILI OLACAK

Geceye katılan Kalkınma Bakanı Yardımcısı Yusuf Coşkun, Bakan Yılmaz’ın Ak Parti’nin Pazar günü Ankara’da düzenlenecek olağanüstü kongre çalışmalarından dolayı katılamadığını, yerine kendisini temsilen gönderdiğini belirtti. Coşkun, Bingöllülerin, Adaklıların, Kiğı, Karlıova, Solhan ve Gençlilerin düzenlediği bir organizasyonda burada olmasam olmazdı.  Şartlar ne olursa olsun, burada olmak isterdim. Adaklı derneğimizin gecesidir ama tüm Bingölü temsilen her ilçeden hemşerilerimizin olduğunu görmek mutluluk vericidir. İlimizin geneline yapılan hizmetlerin kuzey olarak kısaca dillendirilen Adaklı, Kiğı, Yayladere ve Yedisu ilçelerimizin hizmette eşitlemek için yoğun çaba içerisinde olduklarını söyledi. Coşkun, “Adaklı-Yiğitler Karlıova bağlantısı ihale aşamasına geldi. 42 km’lik yolun yapımına yakında başlıyoruz. İlçede eksik olan Öğretmen evi ihalesi yapıldı, inşaat çalışmasına başlanıyor. Hastane personeline konut yapılacak, yakında ihale edilecek. D.S.İ sulama kanalı tadilat çalışması başladı. Çatma köyüne sulama kanalı çalışması devam ediyor. Kapalı Spor salonu bitmek üzere. İlimizin her yerine yatırım yapıyoruz. İlimiz karayolu kapsamında kavşak noktası konumuna gelecektir. Kiğı Erzincan yolunda tüneller açarak devam ediyoruz. İki yıl içinde Erzincan yolu, Adaklı Sancak üzerinden Bingöl’e bağlayacağız. Bu tüm bölgeye canlılık getirecektir” diye konuştu.  

Kaynak: (Bingölünsesi) - Bingölün Sesi Gazetesi Editör:
Etiketler: Coşkun,, Adaklılarla, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı