Haber Detayı
30 Mayıs 2016 - Pazartesi 10:25 Bu haber 2631 kez okundu
 
Coşkun tekrar Bakan yardımcısı
A KParti Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ın başkanlığında kurulan 65’inci Hükümet TBMM’den 315 oyla güvenoyu aldı. Oylamadan sonra bakan yardımcılarına ilişkin kararlar, Resmi Gazete'de yayımlandı. Kalkınma Bakan Yardımcılığına tekrardan Yusuf Coşkun atandı.
GÜNDEM Haberi
Coşkun tekrar Bakan yardımcısı

AK Parti Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ın başkanlığında kurulan 65’inci Hükümet TBMM’den 315 oyla güvenoyu aldı. TBMM Genel Kurulu, güven oylaması için saat 11.00'de Meclis Başkanı İsmail Kahraman başkanlığında toplandı. Genel Kurul'da 65. Hükümet'in programı güven oyuna sunuldu. 453 vekilin katıldığı açık oylama sonucu 65. Hükümet, 315 kabul oyu ile güven oyu aldı. Oylamada 138 ret oyu çıktı.

Öte yandın Adalet, Avrupa Birliği, Çevre ve Şehircilik, Ekonomi, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Gençlik ve Spor, Kalkınma, Orman ve Su İşleri ve Sağlık bakanlıklarına atanan bakan yardımcılarına ilişkin kararlar, Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre Adalet Bakan Yardımcılığına Bilal Uçar, Avrupa Birliği Bakan Yardımcılığına Ali Şahin, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcılığına Mehmet Ceylan, Ekonomi Bakan Yardımcılığına Fatih Metin, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcılığına Ali Rıza Alaboyun, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcılığına Abdurrahim Boynukalın, Kalkınma Bakan Yardımcılığına Yusuf Coşkun, Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcılığına Harun Tüfekçi ve Sağlık Bakan Yardımcılığına Ahmet Baha Öğütken getirildi. Atamalar, 657 sayılı kanunun 59 ve 76. maddeleri ile 2451 sayılı kanunun 2. maddesi uyarınca yapıldı.

YUSUF COŞKUN KİMDİR?

1987 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi`ni bitirdi. Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü`nde özel hukuk dalında yüksek lisans yaptı. 1989 yılında kaymakamlık sınavını kazandı. Bir süre Erzurum Kaymakam Adaylığı yaptıktan sonra istifa edip Bingöl`de serbest avukatlık yaptı. Türk Hukuk Enstitüsü Bingöl Temsilciliği, Kimsesiz Çocukları Koruma Derneği Başkanlığı yaptı. Ayrıca kamu yararına çalışan çeşitli sivil toplum örgütlerinde de görev aldı. 23.dönem Bingöl milletvekilidir. 23. Dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi oldu. AK Parti’den 26. Dönem Bingöl Milletvekili Adayı oldu. Kalkınma Bakanlığı Bakan yardımcılığı görevine getirilen Coşkun, İyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

 

 

 

Kaynak: (Bingölünsesi) - Bingölün Sesi Gazetesi Editör:
Etiketler: Coşkun, tekrar, Bakan, yardımcısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı