Haber Detayı
01 Haziran 2016 - Çarşamba 23:08 Bu haber 1006 kez okundu
 
Doğalgaz çalışmalarına başlandı
Bingöl’e gelen AK Parti Genel Başkan yardımcısı Dr. Cevdet Yılmaz, Doğalgaz çalışmalarının Bingöl kent merkezine gelişi münasebetiyle yapılan açılışa katıldı.inalı mahallesindeki törene Kalkınma bakan yardımcısı Yusuf Coşkun, AK Parti Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu, Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi katıdı.
GÜNDEM Haberi
 Doğalgaz çalışmalarına başlandı

Doğalgazla birlikte oluşan hava kirliliği ortadan kalkacak

Doğalgaz çalışmalarının Bingöl kent merkezine gelişi münasebetiyle yapılan açılışta konuşan Yılmaz, “Tesisatı ve dağıtımı belli bir süreç içinde olacak. Hayırlı uğurlu olsun Bingöllümüze ve insanımıza. Doğalgaz, hava kalitesi anlamda çok çok önemli. Doğalgazın kullanıldığı illerde özelikle kış aylarında hava kalitesinde çok ciddi iyileşme olduğunu görüyoruz. Özelikle okulların ve kamu kurumların olduğu bölgelerde maalesef birazda kömür kaliteli değilse ciddi bir kirlilik oluşabiliyor. Doğalgazla birlikte bu kirlilik ortadan kalkacak.” Dedi.

Doğalgaz sadece ısıtmada kanlanılmadığını ifade eden Yılmaz, şunları söyledi: “aynı zaman mutfakta ve banyo da da kullanılıyor. Çok daha ucuza ve zahmete girmeden ve tüp götürüp getirelim Zahmetine girmeden hanelerimiz ve insanlarımız bu hizmete de kavuşmuş olacaklardır. Oda ayrı bir fayda. Doğalgaz tüpe göre daha ucuz ve daha zahmetsiz bir şekilde insanlarımız bu hizmeti alacak inşallah. Hayırlı olsun diyorum.  Bu hizmetlere öncülük yapan başta Cumhurbaşkanımız, başbakanlarımız, bakanlarımız ve ilgili kurumların hepsine şükranlarımızı sunuyoruz. Bu işi yapan şirkete ve çalışanlarına başarılar diliyorum. Kazasız ve belasız olsun inşallah. Dikkatli, kaliteli ve en güzel şekilde bu işleri yapmalarını temenni ediyorum.”

Daha Yılmaz ve beraberindekiler inalı mahallesinde yeni temeli atılan Medine camiinde incelemelerde bulunarak, mahalleye hayırlı olmasını diledi.

Yapılan törene, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bingöl Milletvekili Dr. Cevdet Yılmaz, Kalkınma bakan yardımcısı Yusuf Coşkun, AK Parti Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu, Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi ve davetliler katıldı

 

Kaynak: (Bingölünsesi) - Bingölün Sesi Gazetesi Editör:
Etiketler: , Doğalgaz, çalışmalarına, başlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı