Haber Detayı
01 Ocak 2019 - Salı 00:24 Bu haber 941 kez okundu
 
Doğaya yem bıraktılar
Bingöl TEMA Vakfı Günerorbay TEMA eğitim sınıfı, kar yağışı nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan hayvanlar için doğaya yem bıraktı.
GÜNDEM Haberi
Doğaya yem bıraktılar

Mirzan, Çetmiri Çamlık ve Mazrafaki bölgelerinde 3 noktada bulgur, tavuk ve ekmekten oluşan yemleri dağıtan öğrenciler, kentlerin süregelen çarpık yapılaşması dolayısıyla hayvanların beslenme zorlukları olduğu için bu tür çalışmalar ile herkesin bir farkındalık içinde olmasına dikkat çektiler.

TEMA Temsilcisi Cuma Karaarslan, TEMA gönüllüleri ve öğretmenleri eşliğinde gerçekleşen etkinlik 3 ayrı noktada devam etti.

TEMA Temsilcisi Cuma Karaarslan, “Öğrencilerimiz, eğitim süreci ve doğal alan çalışmalarını birlikte yürütmektedir. Sınıf içi eğitim ile birlikte doğal varlıklarımızın ve işleyişimizin içinde bir nebze olsun katkı sunmuşlardır. Bu tür faaliyetler hem çocuklarımızın sevgisinin pekişmesi hem de diğer insanlarımızın olumsuz çevre koşullarına rağmen farkındalığının artması için önemli bir çalışmadır.

Çocuklarımız bu gün kentsel alanda gerçekleştiremediği ve giderek bina yığınına dönen, aslında doğaya ve insana uymayan sıkışmalardan dolayı rahatça bir faaliyet gerçekleştirdiler.

Tüm halkımızın yol boylarında, yada açık alanlarda kediler, köpekler, kuşlar için biraz ekmek bir avuç yemek bırakmaları, hayvanların kışı ölmeden geçirmelerine katkı sağlayacaktır” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Doğaya, yem, bıraktılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı