Haber Detayı
12 Kasım 2018 - Pazartesi 00:32 Bu haber 1065 kez okundu
 
Dolandırıcılık şebekesini çökerttiler
Adana, Adıyaman ve Elazığ’da kuyumculara sahte altın satan dolandırıcılık şebekesi, Bingöl’de yakayı ele verdi.
GÜNDEM Haberi
Dolandırıcılık şebekesini çökerttiler

Kuyumculara sahte altın sattığı iddia edilen bir şebeke, kuyumcuların whatshap grubunda haberleşmesiyle, şebeke üyesi biri bayan 2 kişi Bingöl’de yakalanarak gözaltına alındı.

Türkiye’nin farklı illerinde sahte altınları kuyumculara sattığı iddia edilen biri bayan iki kişi, Adana, Adıyaman ve Elazığ’da kuyumcuları aynı yöntemlerle dolandırdı.

Adana, Adıyaman ve Elazığ’daki kuyumcuların dolandırıldıklarını anlamasıyla, whatshap grubunda Türkiye genelindeki tüm kuyumculara şebeke üyelerinin kamera görüntülerini ve fotoğraflarını paylaşarak uyardı.

Önceki gün Bingöl’e gelen ve Kuyumcular Derneği Başkanı  Mehmet Devran’ın işyerine gelen bir bayan ve bir erkek, sahte madalyonu satmaya çalıştı.

Şebeke üyelerini kamera kayıtlarından tanıyan Devran, durumu polise bildirdi.

Kısa sürede Devran’ın iş yerine gelen polisler, şebeke üyelerini sahte madalyonla birlikte gözaltına alarak emniyete götürdü.

Yaşanan dolandırıcılık olayına ilişkin AA muhabirine açıklamada bulunan Devran, kuyumcuların dikkati sayesinde şebeke üyelerinin Bingöl’de yakalandığını söyledi.

Özelikle vatandaşların tanımadıkları kişilerden hiçbir şekilde düşük rakama altın almamasını isteyen Devran, şüpheli bir durumda da polise ihbar yapılması gerektiğini söyledi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dolandırıcılık, şebekesini, çökerttiler,
Yorumlar
Haber Yazılımı