Haber Detayı
18 Mayıs 2016 - Çarşamba 21:21 Bu haber 1367 kez okundu
 
DSİ Parkı çöplüğe döndü!
Bingöl’ün neredeyse tek sosyal ve piknik alanı olan DSİ parkı piknik severlerin ihmalkârlığı ve bakımsızlıktan dolayı çöplük alanına döndü, yıkık masaları ve çöp kovaları ile bakıma muhtaç park eski günlerini aratıyor
GÜNDEM Haberi
DSİ Parkı çöplüğe döndü!

Bingöl’ün neredeyse tek sosyal ve piknik alanı olan DSİ parkı piknik severlerin ihmalkârlığı ve bakımsızlıktan dolayı çöplük alanına döndü, yıkık masaları ve çöp kovaları ile bakıma muhtaç park eski günlerini aratıyor. Bingöl'e şehir dışından gelen binlerce öğrenci ve memur ailelerinin hafta sonları stres atmak için uğrak mekânı olan DSİ parkı Bingöllü vatandaşların da yoğun olarak kullandığı bir yer. Mesire alanı ski günlerinde uzak ve bakım isteyen bir alan artık

Park alanında çöp kovası yok denecek kadar az

Devlet su işlerinden sorumlu DSİ parkında çöp kovaları yok denecek kadar az ve çoğu kırık halde olan kovalar, çürümüş olarak yenilenmeyi bekliyor. Park içindeki yeşil alan çöplük içinde ve mangal yapan piknikçiler çöplerini ortalık yere atıyor. Masa ve sandalyeler neredeyse tamamen yıkılmış ya da büyük ölçüde tahribata uğramış kullanılamayacak halde. Park içine yapılmış tuvalet kullanılamayacak bir halde ve çeşmelerin çoğunluğu akmıyor.

Parkın ziyaretçileri bu durumdan bir hayli şikâyetçi ve parkın çoğu zaman madde kullanmak amacı ile gelen kişilerin büyük huzursuzluk yarattığını söylüyorlar.

DSİ parkı Bakım ve onarım istiyor

Artık yetkililerin DSİ parkı ismiyle bilinen bu mesire alanını kontrollerden geçirip, gerekli düzenlemeleri yapması gerekiyor ve toplumda çevre duyarlılığı adına gerekli sosyal bilgilendirme projeleri ile farkındalık çalışmaları yapması gerekiyor. Parkın bakımsızlığı dâhil piknik yapanların duyarlı davranması şart.

Muhabir: İbrahim YILMAZ

 

Kaynak: (Bingölünsesi) - Bingölün Sesi Gazetesi Editör: Arif.A
Etiketler: DSİ, Parkı, çöplüğe, döndü!,
Yorumlar
Haber Yazılımı