Haber Detayı
10 Haziran 2016 - Cuma 01:15 Bu haber 1001 kez okundu
 
EĞİTİM-BİR-SEN ‘‘ lanetliyoruz’’
EĞİTİM-BİR-SEN Bingöl şubesi İstanbul Vezneciler ve Mardin Midyat’da ki terör saldırıları ile ilgili kınama mesajı yayınladı
GÜNDEM Haberi
EĞİTİM-BİR-SEN ‘‘ lanetliyoruz’’

EĞİTİM-BİR-SEN Bingöl şubesinden yapılan yazılı basın açıklamasında ‘‘Hiç bir değerden nasibini almamış terör örgütünün Mübarek Ramazan ayında İstanbul Veznecilerde çevik kuvvet otobüsüne bombalı araçla yaptığı saldırıda 7’si polis, 11 kişi hayatını kaybetmiş, olayda 3’ü ağır, 36 kişi ise yaralandığını bu saldırının ertesi günü  Mardin'in Midyat ilçesinde Emniyet Müdürlüğü önünde yapılan bombalı saldırıda ise biri 6 aylık hamile olan 2 kadın polis, 3 sivil vatandaşın şehit olduğunu 51 vatandaşın da yaralanmıştır. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Olayın Ramazan ayında olması ve kadın, hamile, genç, yaşlı, sivil ayrımı gözetilmeden acımasızca gerçekleşmiş olması bizlere bir kez daha terörün dininin, dilinin, ırkının olmadığını göstermiştir. Milletimizin huzuruna kast eden bu menfur olayı lanetliyoruz. Milletimizin birlik ve beraberliğini bozmak isteyenler, bu toprakları kan gölüne dönüştürmenin çabasında olanlar şunu iyi bilmelidirler ki, bu konuda elde edebilecekleri hiçbir şey olmadığı gibi, sonları hüsran olacaktır. Bu terörist eylemlerin içerideki uzantılarını, işbirlikçilerini, fitne ve fücuru çok iyi biliyoruz. Ülkemizi yıkmak, gelişmemizi sekteye uğratmak için varlıklarını ortaya koyanların iradesini akamete uğratmak için sağduyulu davranmalı, el ele verip birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmeliyiz.

Terörü, terör örgütlerini ve arkalarındaki güçleri, yerli ve yabancı işbirlikçileri bir kere daha lanetliyor; saldırıda hayatını kaybeden polislerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır, yaralılara ise acil şifalar diliyoruz.’’ İfadelerine yer verildi.

Kaynak: (Bingölünsesi) - Bingölün Sesi Gazetesi Editör:
Etiketler: EĞİTİM-BİR-SEN, ‘‘, lanetliyoruz’’,
Yorumlar
Haber Yazılımı