Haber Detayı
28 Ocak 2018 - Pazar 22:13 Bu haber 2068 kez okundu
 
Elmalılardan, Afrin şehitleri için tabela
Bingöl merkeze bağlı Elmalı köyünde, “Zeytin Dalı Harekatı”nda şehit düşen askerlerin anısına tabela dikildi.
GÜNDEM Haberi
Elmalılardan, Afrin şehitleri için tabela

Köylüler tarafından hazırlanan ve üzerinde şehitlerin fotoğrafının yer aldığı çift yönlü tabela, Bingöl-Erzurum yolunun 30. kilometresindeki köy girişine konuldu.

Köy sakinlerinden Arafat Kına, yaptığı açıklamada, köylerinin her zaman devletinin ve milletinin yanında yer aldığını söyledi.

1989 ile 1997 yılları arasında PKK mensuplarınca yapılan saldırılarda 9 şehit verdiklerini anımsatan Kına, şunları söyledi:  “Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bizim köyümüzde de 9 tane şehidimiz var. Allah o günleri bize tekrar göstermesin. Şayet 1990’lı yıllar gibi olursa inşallah kanımızın son damlasına kadar mücadelemizi veririz”

“Afrin’deki şehitlerimizin anne ve babaları kusura bakmasınlar sadece onların çocukları değil, hepimizin çocuklarıdır, sadece onların evine ateş düşmedi, hepimizin evine ateş düştü” diyen Kına, “Allah nasip ederse inşallah bizde onların yolunda gideceğiz, Allah inşallah bize de şahadeti nasip eder” dedi.

-“AFRİNE GİTMEK İÇİN EMİR BEKLİYORUZ”

Karadeniz’de, batıda, Afrin’de nerde olursa olsun görev yapmaya hazır olduklarını vurgulayan Kına, “Daha önce başkomutan Recep Tayip Erdoğan’a BİMER aracılığıyla dilekçelerimizi gönderdik, Afrine gönüllü olarak gitmeye hazırız ve emirlerini bekliyoruz. Köyümüzde daha önce Maçka’da şehit olan Eren’in tabelasını, Rusların bu köye giremediğini anlatan tabelayı astık. Çünkü bütün şehitler bizimdir”

-“BABAANNEM, BABAMA MERMİ TAŞIRKEN ŞEHİT DÜŞTÜ”

Köylerinin 1990’lı yıllarda 300 PKK’lının saldırısına uğradığını ve babaannesinin çocuğuna mermi taşırken şehit düştüğünü anlatan Kına, şöyle dedi:“Benim Babaannem de 300 PKK’lının saldırısı esnasında babama mermi taşırken şehit düştü. Babaannem kendi çocuğuna mermi taşırken şehit düştü. Biz bugüne kadar başımızı eğmedik, kimseye boyun eğmedik, devletimiz ve milletimiz için kanımızın son damlasına kadar mücadelemizi edeceğiz. Başka Eren’lerin ölmemesi için Afrin operasyonu şarttır. Biz bu harekatın şart olduğunu düşünüyoruz. Çünkü, çocuklarımız ölmesin, şehitlerimiz olmasın, şehitlerimiz tabutlarla gelmesin, çocuklarımız evde kalsın, anne ve babalarına sahip çıksın. İnşallah bu da son olur.”

Köy sakinlerinden Saim Aksoy ise, şehitlere duydukları sevgi ve saygıdan dolayı köy girişine şehitlerin fotoğraflarının yer aldığı tabelayı diktiklerini kaydeden Aksoy,

“Bu köyde 9 tane şehit verdik. Hepside yakın akrabalarımızdı, tüm şehitlerimize ve onlara Allah’tan rahmet diliyorum. Bu tabelaları da köy halkı olarak şehitlerimizi, askerlerimizi sevdiğimiz ve vatanımızın yanında olduğumuz için dikiyoruz.” 

Kaynak: (Bingöl kent) - bingöl Kenthaber Editör:
Etiketler: Elmalılardan,, Afrin, şehitleri, için, tabela,
Yorumlar
Haber Yazılımı