Haber Detayı
04 Aralık 2018 - Salı 01:00 Bu haber 1180 kez okundu
 
Engelli derneklerinden Vali Ekinci’ye ziyaret
Bingöl’de faaliyet gösteren engelli derneklerinin temsilcileri ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ kapsamında Vali Kadir Ekinci’yi ziyaret etti.
GÜNDEM Haberi
Engelli derneklerinden Vali Ekinci’ye ziyaret

Misafirlerini valilik toplantı salonunda ağırlayan Vali Ekinci, dernek yöneticilerinden engellilerin sorun ve talepleri hakkında bilgi aldı.

Her insanın bir engelli adayı olduğunu belirten Vali Ekinci, “bilgi ve bilincinden hareketle engelli kardeşlerimizin hayatlarındaki engelleri ortadan kaldırmak ve engelsiz bir topluma ulaşmak için kamu ve Sivil Toplum Kuruluşları olarak el ele vererek çalışacağız” dedi.

 

‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ münasebetiyle Vali Ekinci’ye yapılan ziyarete, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü M. Emin Çakan, Bingöl Özel Bir-Umut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Mehmet Çapak, Bingöl Engelliler Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Bahattin Tüz, Altı Nokta Körler Derneği Bingöl Şube Başkanı Mücahit Korkutata, İşitme Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkanı Ercan Aksoy ve engelli aileleri katıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Engelli, derneklerinden, Vali, Ekinci’ye, ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı