Haber Detayı
04 Aralık 2018 - Salı 01:05 Bu haber 1298 kez okundu
 
Engelliler günü programı düzenlendi
Bingöl Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi tarafından ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ dolayısıyla Cumhuriyet Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans salonunda program düzenlendi.
GÜNDEM Haberi
Engelliler günü programı düzenlendi

Programa İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, müdür yardımcıları, şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmen, öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program Bingöl Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi müdürü Mehmet Tokuş’un günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla başladı.

Program, okul öğrencilerinden Kerem Kaysadu’nun müzik öğretmeni eşliğinde seslendirdiği “hep birlikte aşalım tüm engelleri” türküsünü okuması ile devam etti. Öğrencilerinin gösterileri katılanlar tarafından beğeniyle izlendi.

Programda konuşan Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin: “3 Aralık Engelliler Günü hepimize kutlu olsun. Bu çocukları yetiştiren öğretmenlere, anne ve babalarını tebrik ediyorum. Çok güzel gösteriler yaptılar. Gelişmiş ülkeler, kalkınmış ülkeler tüm fertlerini mutlu edebilen, hiçbirini ötekileştirmeden, dışlamadan, ondan alınabilecek verimi maksimum alarak onların ailesini de bu topluma entegre ederek, bu toplumla barıştırarak hep birlikte topyekün bir mutluluğu, barışı, saadeti yakalayan toplumlardır. Ülke olarak biz de o yöne doğru gidiyoruz. Bu, gelişmiş ülkelerin medeniyetini yakaladığımızı gösteren bir işarettir. Fakat bizim temsil ettiğimiz, geldiğimiz medeniyet bundan daha ilerisini de gerçekleştirmiştir. Yuvasız kuşlar için cami duvarlarına yuva yapan bir medeniyetten geliyoruz. Bu yavrularımıza da her türlü hizmeti yapmaya muktedir olacaktır bu devlet, hep beraber bunu da gerçekleştireceğimizi ümit ediyorum.

Çocukların gösterilerinde her biri ayrı güzeldi ama en çok eğlendiğimiz çocuklarımızın en güzel icra ettiği Erik dalı oyunuydu. Tekrardan tüm öğretmenleri ve aileleri tebrik ediyorum. Bu çocukların anneleri-babaları, aileleri olarak sizler özel, seçilmiş insanlarsınız. Bunun ödülünü hem bu dünyada hem de öbür dünyada alacaksınız, hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum.” dedi.

İl Müdürümüz Engin, özel öğrencilerimizin hazırladıkları stantları gezerek çocukların isteklerini yerine getirerek çocuklarla birlikte masa tenisi oynadı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Engelliler, günü, programı, düzenlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı