Haber Detayı
08 Haziran 2016 - Çarşamba 01:13 Bu haber 909 kez okundu
 
Engin; "Amacımız Okuyan Bir Nesil Yetiştirmek"
Milli Eğitim Müdürlüğü, SODES projesi kapsamında 10 okulumuza Modern Z Kütüphane kazandırdı.
GÜNDEM Haberi
Engin;

Milli Eğitim Müdürümü Kadri Engin; Kalkınma Bakanlığı’nın Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında 407 Bin 450 TL hibe ile desteklenen, Bingöl Valiliği Koordinasyonunda ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘10 Okula Modern Z Kütüphane’ adlı proje merkezdeki 10 okula uygulanmıştır dedi

Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin “Çocuklarımız için ne yapsak az. SODES’in amacı, kalkınma sürecini bütün topluma yaymak ve herkesi bu sürecin içine dâhil edebilmektir. Dolayısıyla İlimizin her köşesindeki çocuklarımıza belli imkânları ulaştırarak, fırsat eşitliği getirmektir. Fırsatı getirmek bizden, değerlendirmek çocuklarımızdan” diyen Engin; Okuma oranını artırmak ve okuyan öğrenci velilerine güzel bir ortam sunma amacı güden ‘Modern Z Kütüphane’ TOBB Cevdet Yılmaz, Yeşilyurt, Sultan Abdulhamit Han, Sancak Ahmet Yesevi, İMKB Sarayiçi, Kazım Karabekir, Göltepesi Yeni Yerleşim, Gözer, Milli Egemenlik ve Ilıcalar ortaokullarına uygulandı.

2 bin 500 kitap olmak üzere toplamda 25 Bin kitap alımı gerçekleştirildi

İlimizde 10 okulda oluşturulan modern kütüphaneler için her okulumuza 2 bin 500 kitap olmak üzere toplamda 25 Bin kitap alımı gerçekleştirildi ve kütüphanelerimizden yaklaşık olarak 12 bin öğrencimiz ve çevre halkımız faydalanmaktadır diyen Engin, proje kapsamında en fazla kitap okuyan 100 öğrencimiz Çanakkale ve İstanbul İllerine düzenlenecek olan geziye gitmeye hak kazanacaktır dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Engin;, "Amacımız, Okuyan, Bir, Nesil, Yetiştirmek",
Yorumlar
Haber Yazılımı