Haber Detayı
29 Mayıs 2016 - Pazar 01:09 Bu haber 1712 kez okundu
 
Erdoğan ve Yıldırım Diyarbakır’da
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Diyarbakır'da toplu açılış törenin PKK için 'bunlar ateist, zerdüşt' ifadesini kullandı.
SİYASET Haberi
Erdoğan ve Yıldırım Diyarbakır’da

Erdoğan'dan ABD'ye sert tepkiCumhurbaşkanı ve Başbakan Diyarbakır'da

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Diyarbakır'da dev toplu açılış töreninde Diyarbakırlılara seslendi. Terör örgütü PKK'ya sert tepki gösteren Erdoğan örgütün camileri yaktığını söyleyerek 'Bunlar ateist, zerdüşt' ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı, PKK'nın silahları bırakma şeklinin toprağa gömme ve üstüne beton dökme şeklinde olabileceğini belirtti ve 'ya silah bırakırsınız ya da biz sizi bu topraklardan atarız' sözlerini sarf etti.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

Açılışını yaptığımız 230 trilyon liralık bir yatırım olan Diyarbakır Havalimanı Terminal Binası'nın şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. 

Biz bütünleştirmek için varız. Diyarbakır yeni bir değişim, dönüşüm yaşıyor.

Terör örgütü öldürmekten başka ne yaptı. Kardeşlerim, bunlar öldürmek için var. Şehit etmek için var. Biz ise bu ülkede bir kişinin hayat bulmasına vesile olmak tüm insanlığın hayat bulmasına vesile olmak gibidir.

''BUNLAR ATEİST, ZERDÜŞT''

Diyarbakır'a yaptığımız dersliklerin bir kısmı terör örgütlerin tarafından yakıldı yıkıldı. Camilerimizi yıkmadılar mı? Bunlar zedüşt. Bunlar ateist. Bunların içinde milletimin değerleriyle istizha (alay geçmek) edenler var.

20 km ötemizde Dürümlü mezraası var. Terör örgütleri burada 15 ton bomba yüklü kamyonu patlatıp 16 Tanışık köylüsü vatandaşımızı öldürdüler.

''YA SİLAHLARI BIRAKIRLAR YA DA...''

PKK'nın desteklemiş olduğu parti PKK adına parlamentoda. Milletimiz bunlar vergilerimizle oradan maaş almamalıdır diyor.  Şimdi tutuştular yurt dışına kaçmaya çalışıyorlar.

Silah bırakacaksalar kuru kuru değil. Gömecek, betonlayacak ve koordinatlarını verecek. Olmadı mı? O zaman bu ülkeyi terk etmek zorunda kalacak.

HDP Eş Başkanı sokağa çıkma çağrısı yaptı. 53 kişi öldü mü? Yasin Börü kardeşimiz öldü mü? Üzerinden geçtiler mi? Bunlarda vicdan diye bir şey yok. Er veya geç Azizün Züntikam olan Allah'tır. Bunlardan intikam alacaktır.

''ABD'Yİ KINIYORUM''

ABD'nin YPG'ye vermiş olduğu desteği kınıyorum. Bize verilen söz bu değil. Ben siyasetin dürüst yapılacağına inanan birisiyim. Dolayısıyla bize dost olanlar, bizimle NATO'da beraber olanlar kalkıp da kendi askerini YPG'nin işaretleriyle Suriye'ye göndermemeli gönderemez. Hala YPG'ye biz destek vermeye devam edeceğiz,  o PKK değildir diyenler lütfen gel de bunun bizden dersini al. Yanlış yerde duruyorsunuz. Bizzat terör örgütüyle ilgili bütün belgeleri veriyoruz. Ama attıkları adımlar yanlış. 

Güvenlik güçlerimiz tarihe geçecek bir mücadele vererek örgütü hüsrana uğrattılar.

Başbakan Yıldırım'dan Diyarbakırlılara müjde

Diyarbakır'da konuşan Başbakan Binali Yıldırım esnafa 6 ay içinde 3 trilyon daha ödeneceği müjdesini verdi

Diyarbakır'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la birlikte 116 tesisin toplu açılış törenin katılan Başbakan Binali Yıldırım, burada yaptığı konuşmada Diyarbakır'da terör olayları nedeniyle mağdur olan esnafa yapılan ödemenin 6 ay daha uzatılacağını ve 3 trilyon lira daha ödeneceğini açıkladı.

Binali Yıldırım, ''Sur'un 6 mahallesini ne hale getirdiler. Bombalarla, çukurlarla kazarak tarihi eserlere zarar verdiler. 4 bin aileyi yerinden ettiler. Biz, milletin hizmetinde bir iktidar olarak hep "İnsanı yücelt ki devlet yücelsin" dedik. Yaraları sarıyoruz. Esnaflarımıza 3 trilyon ödedik. 6 ay daha ödeme yapacağız. 3 trilyon daha ödeyeceğiz. Esnaflarımızı mağdur etmeyeceğiz. Tarihimizden bize miras kalan Sur'un o tarihi yapılarını yeniden yapacağız.'' ifadelerini kullandı.

 

 

Kaynak: (Haber 7) - haber7 Editör: Arif.A
Etiketler: Erdoğan, ve, Yıldırım, Diyarbakır’da,
Yorumlar
Haber Yazılımı