Haber Detayı
09 Kasım 2020 - Pazartesi 20:56 Bu haber 165 kez okundu
 
Fırat EDAŞ, ‘Enerji Çalışanları Haftası’nı kutladı
Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş., ülkemizde her yıl Enerji Çalışanları Haftası’nı çalışanlarıyla kutladı.
GÜNDEM Haberi
Fırat EDAŞ, ‘Enerji Çalışanları Haftası’nı kutladı

Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş. Şirket Müdürü Fikret Türkmen, sorumluluk bölgesindeki şirket müdürlüğü başta olmak üzere Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli il müdürlüğünde ve 47 ilçe yöneticiliğindeki çalışanlarının Enerji Çalışanları Haftası’nı kutladı.  

Enerji Çalışanları Haftası’nı ‘Biz Biriz’ mottosuyla tüm çalışanlarla kutlamaya özen gösterdiklerini belirten Türkmen, “Bu yıl ülkemizde ve özellikle sorumluluk bölgemizde yaşanan depremler ve salgın süreciyle önemli bir sınav verdik. Elazığ ilimizde meydana gelen ve Malatya ilimizde etkisi görülen 6.8 şiddeti büyüklüğündeki depremde, Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş. olarak enerji arzı noktasında sergilediğimiz özverili çalışmayla mağduriyet yaşatmadık. Başarılı çalışmamız ile pek çok kesimin de takdirini kazandık. Bu anlamlı hafta vesilesi bir kez daha tüm çalışma arkadaşlarımı tebrik ediyorum” dedi.

Enerji sektörü içerisinde elektrik dağıtım çalışanlarının ayrı bir yeri olduğunu işaret eden Türkmen, şunları söyledi: “Elektrik, günümüzün adeta su ve hava kadar bir yaşam kaynağı haline gelmiştir. Bu anlamda elektrik, hayatın olmazsa olmaz enerjisidir. Böylesi önemli bir kaynak içerisinde elektrik dağıtım hizmeti, büyük önem arz etmektedir” diyerek, sözlerini şu cümlelerle tamamladı: “Yaşadığımız pandemi sürecinde sağlık çalışanlarımız kadar elektrik dağıtım sektör çalışanları da kesintisiz enerji arzı ile hayatın devam etmesi için büyük bir özveri göstermektedir. Her türlü zorlu koşulda sergiledikleri özveri, çoğu zaman görülmese de onlar bu görünmezliği ile adeta hayatın gizli kahramanlarıdır. Bu bağlamda anlamlı hafta ile enerji çalışanlarımızın hatırlanmasına katkı koyan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na ve Enerji İletişim Grubu’na (EİG) teşekkür ediyorum. Başta çalışanlarımız olmak üzere tüm enerji sektörü çalışanlarının Enerji Çalışanları Haftası kutlu olsun.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Fırat, EDAŞ,, ‘Enerji, Çalışanları, Haftası’nı, kutladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı