Haber Detayı
10 Haziran 2016 - Cuma 01:17 Bu haber 1113 kez okundu
 
Firmaların yer tahsisi iptal edildi
Bingöl Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu ve Müteşebbis Heyeti Toplantısı düzenlendi. Toplantıda, gereklilikleri yerine getirmeyen katılımcı firmaların tahsis iptali yapıldı.
GÜNDEM Haberi
Firmaların yer tahsisi iptal  edildi

Vali Yavuz Selim Köşger’in başkanlığında Bingöl Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu ve Müteşebbis Heyeti Toplantısı düzenlendi. Bingöl Organize Sanayi Bölgesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen Müteşebbis Heyeti Toplantısında OSBÜK Genel Kurul Asil Üyeliğine Bingöl OSB katılımcı firma yetkililerinden Abdulsamet Önal, Yedek Üyeliğine Mehmet Buhan seçildi.

Bingöl OSB’de Müteşebbis toplantısında Bingöl OSB’ye yatırım yapmak isteyen firmaların tahsis taleplerini değerlendirmek ve Yönetim Kuruluna rapor sunmak üzere alt komisyon kurulması kararlaştırıldı.

Tahsis, tapu ve devir işlemlerinin görüşüldüğü Yönetim Kurulu Toplantıda, gereklilikleri yerine getirmeyen katılımcı firmaların tahsis iptali yapılırken, gereklerini yerine getiren katılımcı firmanın ise tapu devir talebinin karşılanması için Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na uygunluk görüşü gönderilmek üzere kararlaştırıldı. Bingöl OSB’ye yatırım yapmak isteyen firmaların tahsis taleplerini değerlendirmek ve Yönetim Kuruluna rapor sunmak üzere alt komisyon kurulması kararlaştırıldı. Bingöl Organize Sanayi Bölgesi’nin doğalgaza kavuşması için BOTAŞ ile yapılan yazışma sonrası Dağıtım Lisans ihalesi alan ilgili yetkililerle görüşme kararı alındı. Ayrıca Bingöl OSB’nin biyolojik ve kimyasal atık su arıtma tesisinin konuşlanacağı OSB sınırındaki belediye mücavir alanına ait imar plan tadili için gerekli müzakereler yapıldı. Vali Köşger, yatırımcıların görüş ve taleplerini dinleyerek daha iyi bir hizmet verebilmek için gerekli çalışmaların yapılacağı belirtti. Toplantı gündem maddelerinin görüşülerek karara bağlanmasının ardından sona erdi.

Programa Vali Yavuz Selim Köşger’in yanı sıra Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkan Çalbay, Bingöl İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Işık, Bingöl Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Mürşit Aytekin, Müteşebbis Heyeti Üyeleri ve ilgili kurumların temsilcileri katıldı.

 

 

Kaynak: (Bingölünsesi) - Bingölün Sesi Gazetesi Editör:
Etiketler: Firmaların, yer, tahsisi, iptal, , edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı