Haber Detayı
29 Aralık 2018 - Cumartesi 01:46 Bu haber 1112 kez okundu
 
Genç'te Hutbe okuma yarışması yapıldı
Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Bingöl’de İmam Hatip Liseleri arasında “Genç Hatipler Minberde” hutbe okuma yarışması düzenlendi.
GÜNDEM Haberi
Genç'te Hutbe okuma yarışması yapıldı

Genç Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde yapılan, İmam Hatip Liseleri arası “Genç Hatipler Minberde” hutbe okuma yarışmasına, İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, Genç Belediye Başkanı Mehmet Hadi Topraktan, İlçe Müftüsü Hanefi Ballı, Din Öğretimi Şube Müdürü Mehmet Arslan, İlce Milli Eğitim Müdürü Remzi Dinler, Eğitim Bir-Sen Bingöl Şube Başkanı Yunus Kava, İmam Hatip Platformları Bingöl temsilcisi Sadullah Arpa, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

İl genelinde 6 imam hatip lisesinin katıldığı yarışmada, öğrenciler izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı.

Yarışmanın sonunda jüri üyelerinin puanlaması sonrasında “Genç Hatipler Minberde” hutbe okuma yarışmasında, Genç Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Mehmet Varan birinci, Solhan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Serhat Öztürk ikinci, Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Bilal Alan üçüncü oldu.

Programın sonunda yarışmaya katılan tüm öğrencilere katılım belgesi ve çeşitli hediyeler verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin; yapılan yarışma ile ilgili şunları söyledi: “Bizler öğrencilerimizin akademik, sosyal, kültürel ve mesleki yönden gelişmesi hususunda bu faaliyetleri yapıyoruz. Bu anlamda hutbe okuma yarışması da öğrencilerimizin bilgi ve mesleki becerilerinin gelişmesi noktasında çok önemli bir farkındalık oluşturdu. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Genç'te, Hutbe, okuma, yarışması, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı