Haber Detayı
27 Mayıs 2016 - Cuma 01:49 Bu haber 1024 kez okundu
 
Gençleri Ankara’da buluştu
81 ilden ve KKTC’den temsilci gençler Ankara’da buluştu. Bingöl’ü, İşletme Bölümü 2. sınıf öğrencisi Üveys Bukan ve İlahiyat Bölümü öğrencisi Münteha Güner temsil etti. Gençleri makamında ziyaret eden Davutoğlu ‘‘Sizler benim bu konutta ağırladığım son misafirlerimsiniz ve son misafirlerimin gençler olması ayrı bir önem taşıyor.’’
GÜNDEM Haberi
Gençleri Ankara’da buluştu

81 ilden ve KKTC’den temsilci olarak gelen gençleri TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç temsilci gençleri makamlarında kabul etti. Bingöl’ü, İşletme Bölümü 2. sınıf öğrencisi Üveys Bukan ve İlahiyat Bölümü öğrencisi Münteha Güner temsil etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç tarafından Ankara’ya davet edilen gençler, 14–24 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirdikleri ziyaretler ve geziler ile kültürel kaynaşmayı sağladı. Temsilci gençler, Selçuklu, Osmanlı ve Türkiye’nin tarihi ve kültürel mekânlarını gezerek Ankara da bir dizi resmi ziyaretlerde bulunarak Bursa ve Çanakkale’de geçmişe adım adım yürüdü. Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Sizler benim bu konutta ağırladığım son misafirlerimsiniz ve son misafirlerimin gençler olması ayrı bir önem taşıyor. Sizler sadece geleceğin değil bugünün de sahiplerisiniz. Geleceğe, bugünden temel atarak ulaşabilirsiniz. Yarın bu kürsülerde sizler olacaksınız ve ben Hocanız olarak hep yanınızda olacağım” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde ağırladığı gençlere, hiç kimsenin “yapamazsın” sözlerine kulak asmamalarını ve yaşamanın, gençliğin hakkını vererek yarınları inşa etmeleri gerektiğini söyledi.

10 günlük programın ardından Bingöl’e dönen Üveys Bukan ve Münteha Güner, ilimizi hakkıyla temsil etmenin gururunu yaşadılar. Gençlik Haftası münasebetiyle Ankara’da Bingöl’ü temsil eden Üveys Bukan, “Kıymetli devlet büyüklerimiz ile yaptığımız görüşmelerde özelde ilimiz genel de ise bölgemiz ve ülkemiz gençliği üzerine istişarelerde bulunduk. İlimize dair çeşitli sorunlara çözüm bulmak için bir takım görüşmeler yaptık. Çok şükür her dağ başına bir han yapmanın hikâyesidir bizimkisi. İşte şimdi her memlekette çalacak bir kapımız, çorbasını içeceğimiz bir evimiz var. 81 il ve KKTC’den gelen gençler ile 10 gün boyunca bir aradaydık. Muhabbetle, samimiyetle kuruldu cümleler. Memleket sevdalısı gençlerle ecdadımızın izinde yürüdük. O köklü çınarın ne kadar derinlere kök saldığına, tarihi mekanlarda o atmosferi soluyarak tanık olduk. Emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye konuştu.

 

Kaynak: (Bingölünsesi) - Bingölün Sesi Gazetesi Editör:
Etiketler: Gençleri, Ankara’da, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı