Haber Detayı
27 Haziran 2016 - Pazartesi 10:24 Bu haber 1051 kez okundu
 
Hürriyet Kolejinin iftar buluşması
Özel Bingöl Hürriyet Koleji tarafında düzenlenen iftar yemeğine Vali Yavuz Selim Köşger’in yanı sıra, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Vali Yardımcıları Cevat Gün ve Numan Tahir Şimşek, İl Emniyet Müdürü Süleyman Pamuk, kurum müdürleri ve sivil toplum kuruluş temsilcileri katıldı.
GÜNDEM Haberi
Hürriyet Kolejinin iftar buluşması

Simani Mahallesinde bulunan Özel Bingöl Hürriyet Koleji’nde gerçekleşen programda katılanlara teşekkür eden Kurucu Müdür Nizamettin Etdöğer: “Aklın ışığı nurun sloganıyla, aklın ışığı ile akademik bilgiyi, analitik düşünmeyi, kalbin nuruyla da inanç, ahlak, maneviyat ve değerler eğitimi vererek insanı Eşref-i Mahluk yapan bireyler yetiştirme gayreti içerisindeyiz.

Mübarek ramazan ayı, hepimizin nefsani arzularını unutup Allah’ı ve kelamını yeniden tefekkür etme ayıdır. Sayısız uhrevi hikmetleri olan bu ay sosyal yaşantımız içerisinde hayati olan değerler beslemektedir. Tuttuğumuz oruçlar paylaşmanın hoşgörünün her türlü kötülüğü emredici olan nefisle mücadelenin şükrün en etkili vesilesidir. Sizlerle bir araya gelip Ramazanın bu ruhunu birlikte hmek istedik, şüphesiz toplumumuzun ihtiyacı olan ruh budur, hepinize hayırlı iftarlar dilerim” dedi.

Vali Köşger ‘‘TEOG sınavlarında bu okulumuzda hem birinci dönem, hem ikinci dönem birinci olan öğrencilerimiz oldu. Dolayısıyla Hürriyet Kolejinin akademik manada belirli bir başarıyı yakaladıklarını görüyoruz.’’

Vali Yavuz Selim Köşger, programda yaptığı konuşmasında: “Bugün güzel bir eğitim müessesesinde orucumuzu açtık. Bu iftarı düzenleyerek bizleri bir araya getirdiği için Özel Bingöl Hürriyet Koleji’ne teşekkür ediyorum. Ülkemizin iyi eğitilmiş insan sorunu var. Okullarda karakter eğitimi yapılıyor ancak dünyada geldiğimiz nokta itibari ile tatmin edici durumda değiliz. İyi eğitilmiş insandan kastımız şudur; Daha iyi eğitilmiş, daha kaliteli, daha kalifiye ve her şeyden önemlisi kendi köklerinden kopmadan, nereden geldiğini bilerek, bütün değerlerle mücehhez olmuş bir şekilde eğitilmiş insan. Yani eğitirken kim olduğunu unutturmadığımız, nerden geldiğini ve nereye gittiğini bilen istikametini bilen ve istikamet üzere yürüyen, asrın bilimleriyle, ilimleriyle donanmış, mücehhez haline gelmiş ama köklerinden de kopmamış insan sorunumuz var.

Bu okul inşallah bu manada ilimize, şehrimize, ülkemize büyük katkılar sağlayacak diye  umut etmiştik, ediyoruz. Daha ilk senesinde TEOG sınavlarında bu okulumuzda hem birinci dönem, hem ikinci dönem birinci olan öğrencilerimiz oldu. Dolayısıyla akademik manada belirli bir başarıyı yakaladıklarını görüyoruz.

Eğitim insanı güzelleştiriyor. Eğitim kurumları da bulundukları yerleri güzelleştiriyor. Bu semt de bu okul sayesinde bir dönüşüme tabi olacak ve daha güzel bir hale gelecek. Bunun emarelerini de görüyoruz. Bu okulu kuranlardan, bu okulu ülkemizin birliğine, beraberliğine, kardeşliğine katkı sağlayacak şekilde, eğitim yapacak şekilde yapanlardan Allah razı olsun. Allah bizleri huzur içinde, kardeşlik içinde, saadet içinde, mutluluk içinde daha nice Ramazanlara, daha nice bayramlara eriştirsin” dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hürriyet, Kolejinin, iftar, buluşması,
Yorumlar
Haber Yazılımı