Haber Detayı
24 Aralık 2018 - Pazartesi 00:21 Bu haber 1214 kez okundu
 
Kadınlardan “Sıfır Atık Projesi”ne destek
AK Parti Bingöl Kadın Kolları üyeleri, “Sıfır Atık Projesi” ne destek vermek amacıyla atık kumaşlardan yaptıkları 200 adet torbayı, pazarda vatandaşlara ücretsiz dağıtacak.
GÜNDEM Haberi
Kadınlardan “Sıfır Atık Projesi”ne destek

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yürütülen Sıfır Atık Projesi'ne Bingöllü kadınlarda destek verdi.

AK Parti Bingöl Kadın Kolları Başkanı Varolgüneş öncülüğünce bir çalışma başlatan Bingöllü kadınlar, tekstil fabrikalarından topladıkları atık kumaşları, Halk Eğitim Merkezinde kendi imkanlarıyla 200 adet torba hazırladı.

Yapılan çalışmaya ilişkin açıklamada bulunan Varolgüneş, 1 Ocak tarihi itibariyle plastik poşet kullanımına getirilen sınırlandırılmadan ötürü, poşetlerin beli bir ücrete tabi tutulacağını anımsattı.

AK Parti Bingöl Kadın Kolları üyeleri olarak, Bingöl’de, atıklardan aldıkları ham maddeyi halka yararlı ve faydalı hale getirilmesi için bir çalışma yaptıklarını söyleyen Varolgüneş,

“Bingöl’de İş Geliştir Merkezi ile Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren tekstil fabrikalarından atık kumaşlar talep ettik ve bize destek oldular. Bizde arkadaşlarımızla birlikte tamamen gönüllü bir çalışmayla atık kumaşları biçtik, diktik ve atık torbalar haline getirdik. Sıfır Atık projesine dikkat çekmek amacıyla da dikilen torbalar üzerine boyayla Sıfır Atık yazısı yazdık. Bu diktiğimiz torbaları 3 gün boyunca semt pazarında halka ücretsiz dağıtıp, sıfır atık projesiyle ilgili bir farkındalık oluşturmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Kadınları destek vermesi halinde, projenin dünya çapında örnek teşkil edeceğini vurgulayan Varolgüneş,

“Biz kadınlar bu projeye destek verirsek, bu projenin dünya çapında bir örnek olacağına sonuna kadar inanıyoruz. Biz bir günde bu çalışmayı yaptık ve yaklaşık 200 adet torba hazırladık.  Buda farkındalık oluşturmanın hızlı üretimin bir örneğidir” dedi.

Kaynak: (Bingöl kent) - bingöl Kenthaber Editör:
Etiketler: Kadınlardan, “Sıfır, Atık, Projesi”ne, destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı