Haber Detayı
28 Haziran 2016 - Salı 11:19 Bu haber 1022 kez okundu
 
Kanser Hastaları için Algoloji birimi açıldı
Bingöl Devlet Hastanesinde Algoloji Polikliniği açıldı. Algoloji polikliniğinde cerrahi müdahaleyle geçmeyen ağrılar için çözüm aranacak. Yeni poliklinikte Kanser hastalarının ağrıları için müdahale yapılabilecek
GÜNDEM Haberi
Kanser Hastaları için Algoloji birimi açıldı

Bingöl Devlet Hastanesi yetkilileri tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında Algoloji Polikliniği için ‘‘Bingöl Devlet Hastanesinde kronik ağrı çeken hastaların tedavisinin yapıldığı Algoloji (Ağrı) polikliniği 25.05.2016 tarihinden itibaren hizmet vermeye başlamıştır. Bingöl Devlet Hastanesi bünyesinde Algoloji Polikliniğinin hizmet vermeye başlamasıyla birlikte klasik tıbbi ve cerrahi tedavilerle geçmeyen kronik ağrıların (özellikle kanser hastaları) müdahalesi yapılabilecektir. ‘’ ifadelerine yer verildi.

Ağrı Tedavisi (Algoloji) Nedir?

Algoloji (ağrı tedavisi) bölümü, her türlü kronik ağrının yanı sıra, sebebi bulunamayan şiddetli ağrıların tanı ve tedavisiyle uğraşan bir bilim dalıdır. Genellikle kanser ağrıları, nevraljiler, kas-iskelet sistemi ağrıları, boyun ağrıları, omuz-kol ağrıları, sırt ağrıları, bel-bacak ağrıları, damar tıkanıklığına bağlı ağrılar, nedeni belirlenemeyen ağrılar bu bölümde tedavi edilmektedir.

Ağrı kişisel bir deneyimdir ve kişiselleştirilmiş tedavi yaklaşımları gerektirir. Ayrıntılı muayene sonrasında ağrı uzmanı tarafından hasta için en uygun tedavi seçenekleri belirlenmektedir. Anadolu Sağlık Merkezi Algoloji Bölümü olarak, kronik ağrı tedavisinde kullanılan tüm yöntemleri uygulamaktayız. Özellikle girişimsel yöntemlerle ağrı tedavisi uygulamaları; radyo dalgaları kullanarak yapılan sinir blokları, kalıcı morfin pompaları ya da omurilik pillerinin takılması, bel-boyun fıtıklarında uygulanan enjeksiyonlar, disk içine yapılan enjeksiyonlar, kalıcı port-pompa sistemleri gibi birçok ileri tedavi uygulaması söz konusudur.

 

Kaynak: (Bingölünsesi) - Bingölün Sesi Gazetesi Editör:
Etiketler: Kanser, Hastaları, için, Algoloji, birimi, açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı