Haber Detayı
17 Haziran 2016 - Cuma 11:01 Bu haber 837 kez okundu
 
“Karne çocuklarımızdan daha değerli olamaz”
Bingöl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, 2015-2016 Eğitim Öğretim yılının tamamlanması dolayısıyla mesaj yayınladı
GÜNDEM Haberi
“Karne çocuklarımızdan daha değerli olamaz”

Engin yayınladığı mesajda ‘‘17.06.2016 tarihi itibari ile 403 eğitim kurumumuzda 3.906 öğretmenimiz, 59.643 öğrencimiz ile 2015-2016 eğitim öğretim yılını tamamlamış bulunuyoruz. Bugün alınan karneler öğrencilerimizin bir dönem boyunca gösterdikleri performansın değerlendirmesi olacaktır.’’ Dedi.

Engin; “Değerli Eğitim Yöneticilerimiz, Öğretmenlerimiz, Saygıdeğer Veliler, Sevgili Öğrenciler” başlıklı mesajında şu görüşlere yer verdi: Başarılı bir Eğitim – Öğretim yılını daha güzel anılarla geride bıraktık. Okullarımız çeşitli alanlarda çok önemli başarılar elde ettiler; Tüm bu başarılarda emeği geçen İdareci, Öğretmen, Öğrenci ve Velilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.

Sevgili öğrenciler;

Başarılı olmak sadece akademik anlamda belli bir seviyeye ulaşmak anlamını taşımamaktadır, sporda, sanatta ve kültürel alanda gösterdiğiniz her türlü kazanımınız başarılı olmanın bir başka biçimidir. Bizlerin bütün çabası sizlerin iyi bir eğitim alarak donanımlı, sağlıklı, mutlu bireyler olarak yetişmeniz içindir. Tatilinizi ilgi alanlarınıza göre araştırmalar yaparak, değerlendirmenizi öneriyorum. Hepinize iyi tatiller diliyorum.

Değerli Velilerimiz;

Öğrencilerimizin başarısı aynı zamanda sizlerin başarısı demektir. Sizlerin en değerli varlığınız ve canınızdan çok sevdiğiniz çocuklarınızın karnelerindeki başarı ve başarısızlığı değerlendirirken, karnenin, çocuğunuzun bir yıl boyunca derslerde gösterdiği performans ve çalışmanın sadece gösterilen bir belge olduğunu unutmayınız. Her anne ve baba, çocuğunun iyi bir eğitim alarak toplumun saygın, başarılı ve yararlı bir ferdi olması için büyük çabalar harcayarak ve her türlü özveride bulunarak tüm imkânlarını seferber etmektedir. Bugün itibariyle çocuklarımızla daha fazla ilgilenmeli, sorunları olduğunda paylaşmalı, birlikte zaman geçirmeli, birlikte kitap okumalı ve onları anlamaya çalışmalıyız. Sevgi, şefkat ve ilgiyle çözemeyeceğimiz hiçbir sorun yoktur. İlimizde başarıyı daha da artırmak için öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz kadar, sizlerin de desteği gerekmektedir. Unutmayalım! Hiçbir karne çocuklarımızdan daha değerli olamaz.

Değerli Yöneticilerimiz ve Öğretmenlerimiz;

Bilgiden bilgi üreten, düşünen, sorgulayan, eleştiren nesil yetiştirme görevinizi bir öğretim yılında da en iyi yaptığınız kanaatindeyim. Eğitimde feda edilecek tek bir çocuğumuzun dahi olmadığı, her çocuğumuzun farklı özelliklere sahip olduğu bilinci içerisinde, çocuklarımızın bireysel farklılıklarını dikkate alarak, yetiştirmek için gösterdiğiniz çabanın hiçbir değerle ölçülemeyeceği aşikârdır. Bir çocuğun dahi feda edilemeyeceği inancıyla yürüttüğünüz bu kutsal çabadan dolayı sizlere teşekkür ediyor, tatilinizi sağlık, mutluluk ve huzur içinde geçirmenizi diliyorum.

Kaynak: (Bingölünsesi) - Bingölün Sesi Gazetesi Editör:
Etiketler: “Karne, çocuklarımızdan, daha, değerli, olamaz”,
Yorumlar
Haber Yazılımı