Haber Detayı
29 Mayıs 2016 - Pazar 01:13 Bu haber 1632 kez okundu
 
Kılıçdaroğlu’nu çıldırtan kare
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyaretlerine katılan yargı başkanlarını eleştiren Kılıçdaroğlu, "Cübbelerini çıkarmaları lazım" dedi
SİYASET Haberi
Kılıçdaroğlu’nu çıldırtan kare

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Kırşehir'deCumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasını alkışlayan yüksek yargı mensuplarını hedef alarak, "O Yargıtay Başkanı Sayıştay Başkanı, Danıştay Başkanı adalet dağıtamaz. Adalete en büyük darbeyi adaletin başındaki kişiler vurmuştur, adaleti siyasallaştırmışlardır. Görevlerini bırakmaları lazım" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel BaşkanıKemal Kılıçdaroğlu, İstanbul'da hekimlerle bir araya geldi. 

ERDOĞAN'I ALKIŞLAMALARINI HAZMEDEMEDİ

Çıkışta basın açıklaması yapan Kılıçdaroğlu, Yargıtay, Danıştay ve Sayıştay'ın başında olan yüksek yargı mensuplarının yargının bağımsızlığını ve tarafsızlığını koruması gerektiğini vurguladı. Yargı mensuplarının Erdoğan'ı alkışlamasını hazmedemeyen Kılıçdaroğlu, ''Daha önce eleştirdim. Yargı mensuplarının yürütme organı ile birlikte görüntü vermeleri, hele hele alkışlamaları hiçbir demokraside kabul edilemez. Kendilerini iktidar partilerine yakın görebilirler elbette ama cübbeleri çıkarmaları lazım. Alkışlıyorlarsa gelecekler parlamentoya siyasete girerler. Böyle bir tablo cumhuriyet tarihinde hiç olmamıştır. 'Başkan' diyorlar. Hangi başkandan bahsediyorsunuz siz. Anayasada böyle bir tanım mı var? Kendisini öyle kaptırmış ki Yargıtay başkanı, çıkacak şimdi adalet dağıtacak. O Yargıtay Başkanı, Sayıştay Başkanı, Danıştay Başkanı adalet dağıtamaz. Adalete en büyük darbeyi adaletin başındaki kişiler vurmuştur, adaleti siyasallaştırmışlardır. Görevlerini bırakmaları lazım. Yargının başındaki kişi anayasayı, evrensel hukuku ayaklar altına nasıl alabilir. Türkiye Cumhriyeti'nin temelleri derinden sarsılıyor. Sarsanlar yargının başındaki kişiler. Biz rahatsızız"ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Editör: Arif.A
Etiketler: Kılıçdaroğlu’nu, çıldırtan, kare,
Yorumlar
Haber Yazılımı