Haber Detayı
11 Ocak 2019 - Cuma 00:58 Bu haber 1637 kez okundu
 
Konut ve işyeri satışı 14 Ocak’ta başlıyor
Bingöl Belediyesince Kültür Mahallesi’nde uygulanan Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında konut ve işyeri satışları başlıyor. Satışlar; peşin ve yüzde 50 peşin, yüzde 50 taksitli yapılacak.
GÜNDEM Haberi
Konut ve işyeri satışı 14 Ocak’ta başlıyor

Bingöl Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünce yapılan açıklamada, Kültür Mahallesi’nde uygulanan 2’inci Etap Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi kapsamında satışların başladığı belirtildi.

14 Ocak’ta başlıyor

15 hektarlık alanında hayata geçirilecek proje kapsamındaki konut ve işyerlerinin 14 Ocak Pazartesi günü satışa sunulacağı ifade edilen açıklamada, “İhale süreçleri tamamlanarak yapım aşamasına start verdiğimiz projemiz kapsamında brüt 161 metrekare 109 adet 1. kat daire (dükkan üstü), 161 metrekare 16 adet zemin kat daire, 221 metrekare 158 rezidans, 112 dükkan (konut altı), 68 dükkan (bina arası baza), 1 fırın, 1 kreş ile AVM projesi içerisinde bulunan 126 ofis, 6 fastfood, 29 dükkan, 1 sinema, 1 eğlence merkezi, 1 hipermarket ile 2 seyir teraslı kafeteryanın satışı yapılacaktır. Söz konusu taşınmazlardan fırın, kreş ve traslı kafeteryalar talep doğrultusunda pazarlık usulüyle satılacaktır” denildi.

Peşin ve taksit seçenekleri sunulacak

Taşınmazların peşin ve taksitli seçeneklerle satışa sunulacağı vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Belirlenen tarihte satışına başlanılacak taşınmazlar peşin olarak alınabileceği gibi taksitli de alınabilecektir. Taksitli satışlarda yüzde 50’si peşin, yüzde 50’si ise vade olanağı sağlanacaktır. Taksitlendirmeler 60 ila 120 ay aralığında olacaktır. Vatandaşlarımız, Veysel Belgin Gençlik Merkezi’nde bulunan Kentsel Döşüm ofisimizi ziyaret ederek daha geniş bilgiye erişebilirler.”

Yeni yaşam alanı inşa ediliyor

5 etaptan oluşan projenin tamamlanmasıyla kentin çehresinin değişeceği ifade edilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “2 yıl gibi bir süreçte tamamlamayı hedeflediğimiz projeyle hem depremin izlerini siliyor, hem de ilimizin çehresini değiştiriyoruz. 80 bin metrekarelik ticari alanla kentimizin ticari alan hacmini genişletiyoruz. 18 kapalı, 7 açık otoparkla alandaki park sorununu minimize ediyoruz. Yeşil alana verdiğimiz önemi projemizde göz ardı etmedik, 33 bin metrekare yeşil alan düzenleyeceğiz.”

 

Kaynak: (Bingöl kent) - bingöl Kenthaber Editör:
Etiketler: Konut, ve, işyeri, satışı, 14, Ocak’ta, başlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı