Haber Detayı
10 Haziran 2016 - Cuma 23:29 Bu haber 1153 kez okundu
 
Köşger “Kitap En Faydalı Arkadaştır”
Vali Yavuz Selim Köşger, Bingöl Valiliğince okullarında başarılı olan ve kitap okumayı seven öğrencilere yönelik başlatılan “Okuyorum, Bingöl'de Aydınlık Bir Gelecek Kuruyorum” projesi kapsamında Bingöl Sevgi Evleri Yetiştirme Yurdunda kalan öğrencilerle buluştu.
GÜNDEM Haberi
Köşger “Kitap En Faydalı Arkadaştır”

“Okuyorum, Bingöl'de Aydınlık Bir Gelecek Kuruyorum” projesi kapsamında Bingöl Sevgi Evleri Yetiştirme Yurdunda kalan öğrencilerle buluşan Vali Yavuz Selim Köşger Öğrencileri makamında ağırlayan Vali Köşger, öğrenciler ile tek tek tanışarak onlarla bir süre sohbet etti.

Burtaşkıray ‘‘Gazetenin önünde beklerdim. Eski bir kamyonet gelirdi kitapları bırakmak için. Heyecanla çizgi romanların indirilmesini beklerdim.’

Kitap okumaya çizgi romanlarla başladığını belirten Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ahmet Burtaşkıray: “Kitap okuma alışkanlığına henüz çocuk yaşlarımda başladım. Çizgi romanları takip ederdim. O zamanlar Bingöl’de sadece bir tane gazeteci vardı. Gazetenin önünde beklerdim. Eski bir kamyonet gelirdi kitapları bırakmak için. Heyecanla çizgi romanların indirilmesini beklerdim. Ne zaman gazeteci dergileri kutudan çıkarsa hazine bulmuş gibi sevinirdim. Kitap okuma alışkanlığının bir insanın hayatındaki en büyük nimet olduğunu düşünüyorum. Kitap okudukça hayal gücümüz gelişiyor” dedi

Köşger “Kitap En Faydalı Arkadaştır

Kitabın en faydalı arkadaş olduğunu belirten Vali Yavuz Selim Köşger: “Kitap en faydalı arkadaştır. Bizleri başka dünyalardan haberdar ediyor. Başkalarının yaşamları ile yaşam biçimleri konusunda bilgiler veriyor. Bazen tarihten bir kesit aktarıyor. Bazen başka bir ülkenin, başka bir iklimin, başka bir kültürün ilgisini önünüze seriyor. Bunlar bütüncül olarak baktığımızda kitapların bizlere sağladığı faydalar. Mikro düzeyde baktığımızda kitaplar insanın kelime haznesini geliştiriyor. Okuma kabiliyeti kazanan insanlar bir konuyu daha çabuk anlayabiliyor. Bu yaşlarda kitap okuma alışkanlığı kazanmanın faydalarını hızlı bir şekilde göreceksiniz. Hepinize başarılar diliyorum, hayırlı ramazanlar” dedi. Programda öğrencilere Vali Yardımcısı Cevat Gün ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ahmet Burtaşkıray eşlik etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Köşger, “Kitap, En, Faydalı, Arkadaştır”,
Yorumlar
Haber Yazılımı