Haber Detayı
28 Haziran 2016 - Salı 11:15 Bu haber 916 kez okundu
 
Köyler için alınan çöp konteynırları nerede!
Ekinyolu Köyü Muhtarı Mehmet Erdoğan, köyler için alınan çöp konteynırlarının özel okullar ve özel kurumlar tarafından kullanıldığını iddia etti.
GÜNDEM Haberi
Köyler için alınan çöp konteynırları nerede!

Mayıs ayında bir araya gelerek köylerine hizmet yapılmadığı gerekçesiyle il özel idaresine tepki gösteren köy muhtarlarının komplo suçlamasına maruz bırakıldığını belirten Ekinyolu Köyü Muhtarı Mehmet Erdoğan, “Muhtarların birilerin komplosuyla toplandıkları söyleniyor. Bunu söylemek muhtarların şerefiyle oynamaktır. Komplo yapıldığını düşünenler, kimler tarafından komplo kurulduğunu açıklamalıdır. Eğer bir veya iki kurum amiri 60 muhtarı komploya hazırlayabilecek güce sahip iseler, neden milletvekilliğine aday olmuyorlar. Bilinsin ki, muhtarlar kimsenin taşeronu değil, ana firmadırlar” dedi.

Köy hizmetlerinin bazı birimlerinde değişiklik yapıldığını belirten Erdoğan, “Köy hizmetlerinde yapılan son değişiklikler, muhtarların istemediği değişikliklerdir. Asıl şikayete konu olan amirler değiştirilmemiştir. Bu durum muhtarları derinden üzmüştür.

Daha önceki açıklamamızda ‘köy hizmetleri kiralama şirketidir’ dedik. Söylediğimizin arkasındayız. Sebebi ise, muhtarların talep edipte kendi köylerine hizmet için alamadığı ekskavatörler, akşam saat 18.30’dan sonra özel işlerde çalıştırılmak için gönderiliyor. Ancak köy hizmetlerini yapabilmek için istenen araçlar muhtarlara, türlü bahaneler öne sürülerek verilmiyor” ifadelerini kullandı

‘‘Araçlar kullanılmıyor

Çöp araçlarının kullanılmadığını belirten Erdoğan, şunları söyledi: “Köy hizmetlerine 2012 yılında alınan 4 adet çöp aracı daire içerisinde çürütüldü. Köy hizmetlerinin proje hazırlığı aşamasında olduğu belirtilip 4 yıldan bu yana sıfır alınan çöp araçları çürütülüyor.

Bunlar, vatandaşlarımızın vergileri ile alınmış olan araçlardır. Ayrıca bu durum, devletimize verilen bir zarardır. Bingöl İl Özel İdaresi, çöp projesine emsal istiyorsa Elazığ ilinde uygulanıyor. Köylere dağıtılmak üzere alınan çöp konteynırlarının özel okullar ve özel kurumlar tarafından kullanıldığı tespit edilmiştir. Bingöl’de AKP il teşkilatının kendi sorumluluklarını yerine getirmediği kanısındayız. Milletvekillerimiz Bingöl’e geldiklerinde muhtarları ve kurum amirlerini bir araya toplayarak gerçekleri ortaya çıkarmalarını umuyorduk. Eğer bir kurum görevini yapmıyorsa muhtarlar haklı olarak o kurum hakkında açıklama yapma gereği duyacaktır.”

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Köyler, için, alınan, çöp, konteynırları, nerede!,
Yorumlar
Haber Yazılımı