Haber Detayı
02 Kasım 2018 - Cuma 15:22 Bu haber 1071 kez okundu
 
Lösev’in “İyilik Tırı” Bingöl’de
Lösemili Çocuklar Vakfı'nın yardım dağıtan "İyilikler Tırı", Bingöl’de lösemili çocuklar ve aileleriyle buluştu.
GÜNDEM Haberi
Lösev’in “İyilik Tırı” Bingöl’de

Lösemili Çocuklar Vakfı'nın (LÖSEV) yardım dağıtan "İyilikler Tırı" Bingöl’e geldi.

Bingöl Merkez Recep Tayip Erdoğan Mahallesi Rekabet Kurumu Anadolu Lisesi Bahçesine park edilen tırdaki gıda, giyim, tekstil, kırtasiye, oyuncak, gibi yardım malzemeleri lösemili çocuklara ve ailelerine dağıtıldı.

LÖSEV gönüllüleri de yardımların çocuklara ve ailelere ulaştırılması sırasında görevlilere yardımcı oldu.

LÖSEV Doğu Anadolu Bölge Sorumlusu Aslı Boynueğri, gazetecilere yaptığı açıklamada, “iyilik Tırı”nın 81 ili dolaşarak vakfa kayıtlı lösemli çocuklara ulaşarak yardım dağıttığını söyledi.

Bağışçıların yaptığı yardımlarla yardım malzemelerinin toplandığını ifade eden Boynueğri, Bingöl’deki lösemili çocuklar ve ailelerini mutlu etmek için Ankara'dan geldiklerini, gün boyu ürünleri dağıttıktan sonra Bingöl’den ayrılacaklarını belirtti.

Tır ile 81 ilde yardım dağıtarak, lösemililerin temel ihtiyaçlarını karşıladıklarını anlatan Boynueğri, "Lösemili bir çocuğun ihtiyacı olabileceğini düşündüğümüz her şey bugün burada mevcut. İhtiyaçları doğrultusunda buradaki malzemelerden seçip, alıyorlar” dedi.

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Tuğba Varolgüneş ise, Bingöl’deki lösemili çocuklar ile ailelerine yapılan yardımdan dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

AK Parti Kadın kolları üyelerinin desteğiyle ailelerin bir araya getirildiğini kaydeden Varolgüneş,

“Bu çocuklar bizim çocuklarımız, bu ailelerde bizim ailelerimiz. İmkanlarımız dahilinde yardım elimizi uzattık ve uzatmaya da devam edeceğiz. Katkısı olan herkese de teşekkür ediyorum” diye konuştu.  

Lösemili çocuklar, daha sonra bir alışveriş merkezine götürülerek, burada oyun gruplarıyla oynadı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Lösev’in, “İyilik, Tırı”, Bingöl’de,
Yorumlar
Haber Yazılımı