Malatya'daki Bingöllülerin iftar yemeğine büyük ilgi
Haber
23 Nisan 2022 - Cumartesi 12:26 Bu haber 1369 kez okundu
 
Malatya'daki Bingöllülerin iftar yemeğine büyük ilgi
Geleneksel Malatya Bingöllüler Kültür ve Dayanışma Derneğinin düzenlemiş olduğu iftar yemeği programına yaklaşık 1500 kişi katıldı.
GÜNDEM Haberi
Malatya'daki Bingöllülerin iftar yemeğine büyük ilgi

Malatya'daki Bingöllülerin Dayanışma Derneği iftar programına  tüm siyasi parti yetkileri, sivil toplum kuruluşları ve Malatya'daki Bingöllüler katıldı.

 

Yaklaşık 30 bin Bingöllünün ikamet ettiği Malatya'da, Bingöllüler Derneği tüm bu insanları iftar yemeğinde buluşturdu. Katılımcılar böyle bir iftar yemeği etkinliğine ilk defa şahit olduklarını dile getirdiler.

 

İftar yemeğinde Kuran tilaveti ve dualar okutulduktan sonra dernek adana konuşmasını yapan Av. Göksel Atlı iftar programına katılımlarından dolayı herkese teşekkür etti.

 

Av. Atlı, “Bingöl’üler olarak gittiğimiz her yerde oranın kültürüne ve insanına saygı duyduk ve kendileriyle samimiyet ve sevgi temelli ilişkiler inşa etmeye çalıştık ve karşılığında da şükürler olsun ki Saygı sevgi ve anlayış bulduk, uyum içinde güzel dostluklar inşa ettik. Malatya’mızda da bunun en güzel örneklerinden birini görüyoruz ve gecen uzun yıllardan sonra kalbimiz sadece Bingöl için değil Malatya içinde atmaya başladı. Derneğimiz BİNYAD bu amaçlar doğrultusunda başarılı bir şekilde faaliyet göstermektedir.

 

Derneğimizin bu denli başarılı olması ebetteki asla tesadüf değildir. Samimiyet ve özveri ile hareket eden insanların birlikteliğinden bahsediyorum, her daim maddi ve manevi olarak destek gördük.” Dedi.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Malatya'daki, Bingöllülerin, iftar, yemeğine, büyük, ilgi,
Yorumlar
Haber Yazılımı