Haber Detayı
04 Aralık 2018 - Salı 01:02 Bu haber 1084 kez okundu
 
Öğrenciler “Kariyer Günleri”yle meslekleri tanıyor
Bingöl TOBB Cevdet Yılmaz Ortaokulu idaresince düzenlenen kariyer günleri etkinliğinde, her hafta farklı mesleklerden alanında başarılı ve tanınmış kişililer aracılığıyla öğrencilere meslekler tanıtılıyor.
GÜNDEM Haberi
Öğrenciler “Kariyer Günleri”yle meslekleri tanıyor

Öğrencilerin farklı meslek gruplarıyla tanışması, geleceklerine dair bilgi edinmeleri amacıyla TOBB Cevdet Yılmaz Ortaokul idaresince her hafta farklı bir meslek grubunu, tanınmış ve kariyer sahibi kişiler aracılığıyla “Kariyer Günleri” etkinliğiyle öğrencilerine tanıtıyor.

Son olarak İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesini dereceyle bitiren Bingöl Devlet Hastanesi  Başhekimi Uz.Dr.Ali Ekin, verdiği seminerde sağlık sektörü, hekimlik ve tıp ile ilgili bilgiler vererek, öğrencilerin meslek seçiminde dikkat etmeleri gereken hususları anlattı.

Öğrencilere kendi meslek grubuna ilişkin bilgiler veren Ekin: ”İlk defa ortaokul düzeyinde kariyer günlerine katılıyorum. Daha önce üniversiteye hazırlanan öğrencilere seminer verdik. Öğrencilerin gözlerindeki heyecan ve istek beni çok memnun etti. Bu yaşta bu farkındalığın oluşmasını sağlayan ve öğrencilerle bizleri buluşturma imkânını sağlayan okul idaresine, öğrenciler üzerinde büyük bir emeği olan bütün öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Etkinlikle, öğrenciler merak ettikleri soruları da Ekin’e sorarak bilgi edindi.

 

 

Kaynak: (Bingöl kent) - bingöl Kenthaber Editör:
Etiketler: Öğrenciler, “Kariyer, Günleri”yle, meslekleri, tanıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı