Haber Detayı
27 Aralık 2018 - Perşembe 00:20 Bu haber 1012 kez okundu
 
Öğrenciler, Kültür Sanat ve sporla buluşturuluyor
Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, “Hep Birlikte Bingöl İçin El Ele” projesi kapsamında öğrencileri Kültür, Sanat ve sporla buluşturacaklarını söyledi.
GÜNDEM Haberi
Öğrenciler, Kültür Sanat ve sporla buluşturuluyor

İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, yaptığı yazılı açıklamada, “Hep Birlikte Bingöl İçin El Ele” Projesi kapsamında öğrencileri kültür, sanat ve spor etkinliklerine teşvik etmek amacıyla okullarda Müzik ve Resim atölyeleri, Kütüphaneler, açık spor alanı, semt sahası ve konferans salonları açarak, öğrencilerin hizmetine sunulduğunu belirti.

Yapacakları çalışmalarla öğrencilerin bilgi ve becerilerini geliştirmek, sportif, sosyal ve kültürel faaliyetlere yönlendirilmesini amaçladıklarını kaydeden Engin, “Valiliğimiz AB Proje Koordinasyon Merkezi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce hazırlanan, ‘Hep Birlikte Bingöl İçin El Ele’ SODES güdümlü Projemiz ile İlimiz genelinde müdürlüğümüze bağlı okullarımızdaki öğrencilerimizin kültür, sanat ve spor etkinliklerine teşvik edilerek gençlerimizin bilgi ve becerilerini geliştirmek, sportif, sosyal ve kültürel faaliyetlere yönlendirilmesini amaçlanmaktayız. Çocuklarımızın hayata hazırlanmalarında Sosyal, kültürel, sportif ve akademik hayatlarında başarı için ihtiyaç duyacakları bilgi, beceri ve davranışların kazandırıldığı ortamların hazırlanması projemizin temel amacıdır. Bu proje kapsamında ilimiz genelinde belirlenen 31 okul ve alanda 2 açık spor alanı, 4 semt sahası, 5 konferans salonu, 8 kütüphane, 5 müzik atölyesi, 5 resim atölyesi ile kültür, sanat ve spor salonları hazırlanarak gençlerimizin hizmetine sunulmuştur. Öğrencilerimizin iletişim, fikir üretme, analiz, sorgulama becerilerini geliştirmeleri ile doğru ve dengeli kararlar verebilmeleri için kültür, sanat ve sportif faaliyetlere katılımlarını arttırmak amaçlı hazırladığımız bu projeyle ilimizde ilkleri yapmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

               

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Öğrenciler,, Kültür, Sanat, ve, sporla, buluşturuluyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı