Haber Detayı
14 Ocak 2019 - Pazartesi 01:09 Bu haber 1557 kez okundu
 
Öğrencilere kitap yardımı
Türkiye Liseliler Birliği tarafından “Bingöl'e Gelecek Köprüsü” sloganı ile başlattığı kitap kampanyası kapsamında toplanan kitaplar, Solhan Atatürk Ortaokulu yöneticilerine teslim edildi.
GÜNDEM Haberi
Öğrencilere kitap yardımı

Solhan Atatürk Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Ferhat Kılıç'ın, Aydınlık’a mektup yazarak yeni açılan okul kütüphanesinin kitaba ihtiyacı olduğunu ve destek beklediklerini belirtmesi üzerine Türkiye Liseliler Birliği tarafından kitap kampanyası başlatıldı.

Türkiye Liseliler Birliği’nden yapılan açıklamada, “Solhan Atatürk Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Ferhat Kılıç'ın destek talebinde bulunması üzerine Türkiye’nin dört bir yanından gelerek Ankara’da 24 Kasım 2018 tarihinde gerçekleştirdiğimiz Hasan Ali Yücel TaLeBe Meclisi’nde bir araya gelen liseliler ile “Bingöl’e Gelecek Köprüsü” kampanyasını başlatma kararı almıştık.

Tüm yurttan binlerce liselinin ve vatandaşımızın emeğiyle başlattığımız kampanyamız dahilinde Genel Başkanımız Hakkı Erman Ergincan'ın başında bulunduğu heyetimizle zorlu hava koşullarına karşın Bingöl Solhan ilçesine vardık. Bizleri karşılayan Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Yanılmaz, Atatürk Ortaokulu Müdürü Nurullah Azak ve okul öğretmenlerimize kitapları teslim ettikten sonra sohbet edip gözlemlerini paylaşan heyetimiz geleceğe umut köprüsü kurdu. Gençlerin geleceğine sağlam köprüler kurmayı hedeflediğimiz kampanyamızda her kitap yeni bir hayatın ilk adımı olacak. Kampanyamız sürecinde bizlere destek olan herkese teşekkür ediyoruz” denildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Öğrencilere, kitap, yardımı,
Yorumlar
Haber Yazılımı