İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Öğrenciler Uzayı keşfetti
Öğrenciler Uzayı keşfetti
Haber Detayı
26 Mayıs 2016 - Perşembe 00:36 Bu haber 951 kez okundu
 
Özel öğrencilerin sergisi ilgi odağı oldu
Sanat Sokağı'nda gerçekleşen açılışın ardından Aile Destek Merkezindeki kursiyerler tarafından yapılan makine nakışları, ahşap çalışmaları, rölyef, filografi, ebru, keçe, tel kırma ve el sanatları stantları vatandaşlardan yoğun ilgi gördü
GÜNDEM Haberi
Özel öğrencilerin sergisi ilgi odağı oldu

Vali Yavuz Selim KÖŞGER, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı İl Müdürlüğüne bağlı Aile Destek Merkezi tarafından düzenlenen serginin açılışını gerçekleştirdi. Stantları Tek tek gezen Vali KÖŞGER, kursiyerlerden çalışmaları hakkında bilgi aldı. Bingöl Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi öğrencilerinin hazırladıkları stantları da gezen Vali Köşger, öğrencileri verdikleri emeklerden dolayı tebrik etti.

“Lider Çocuk Tarım Kampı” etkinliklerine katılan öğrenciler belgelerini Vali Köşger’den aldı

Vali Köşger daha sonra, Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü işbirliğinde 23-26 Mayıs 2016 tarihleri arasında “Doğa Bilinci ve Çevre Farkındalığı Kazandırmak, Tabiatla Buluşmalarını Sağlamak, Tarladan Sofraya Gıda Üretim Teknolojileri ve Gıda Güvenliği” projesi kapsamında düzenlenen “Lider Çocuk Tarım Kampı” etkinliklerine katılan öğrencilere katılım belgelerini ve hediyelerini verdi.

Sergi ziyaretinin ardından basına açıklamalarda bulunan Vali Köşger: “Bugün, Sanat Sokağımızda bir dizi ziyaretler gerçekleştirdik. Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğümüz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından çocuklarımızın tarımla ve doğayla tanışmasına vesile olması için organize edilen programa katılan öğrencilerimize sertifikalarını ve ödüllerini dağıttık. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Sosyal Dayanışma Vakfı Aile Destek Merkezi tarafından kadınlarımıza meslek edindirme, aile bütçelerine katkı sağlama, kadınlarımızın daha vasıflı hale gelmesini sağlayacak eğitim programının neticesinde ortaya çıkan ürünlerin de sergilendiği programı gerçekleştirdik. Biz, her ferdin kendi vasıflarını ortaya çıkarabilecek ortamı yakalayabilmesi için gereken çalışmaları yürütmeye çalışıyoruz. Bu program da onlardan birisi. Bu programlar devam edecek. Bingöl’ümüze hayırlı olsun” dedi.

Özel öğrencilerin sergisine il yöneticilerinin ilgisi büyüktü

Sergi ziyaretinde Vali Yavuz Selim Köşger’e, eşi Fatma Köşger, Bingöl Belediye Başkan V. Halim Sugü, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Vali Yardımcıları Cevat Gün ve Numan Tahir Şimşek, Ilıcalar Belediye Başkanı M. Akif Günerigök, İl Emniyet Müdürü Süleyman Pamuk, Kurum Müdürleri, Bingöl Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanı Ali Bayram ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri eşlik etti.

Kaynak: (Bingölünsesi) - Bingölün Sesi Gazetesi Editör:
Etiketler: Özel, öğrencilerin, sergisi, ilgi, odağı, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı