Haber Detayı
14 Haziran 2016 - Salı 22:39 Bu haber 1366 kez okundu
 
Şehit ve Gazi yakınlarına iftar
Bingöl Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün düzenlediği iftar programında, Şehit ve Gazi yakınları Bingöl İl yöneticileri ile bir araya geldi
GÜNDEM Haberi
Şehit ve Gazi yakınlarına iftar

Öğretmenevi Yaylalı Konağı'nda düzenlenen programda konuşma yapan Bingöl Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ahmet Burtaşkıray: “Ramazan ayına ulaşmış olmanın heyecanını yaşıyoruz. Oruç ile ulaşılmak istenen hedef davranış, sakınmadır. Bütün kötülüklerden sakınmadır bu. Ülkemizin ve ümmetimizin zor bir zamandan geçtiğini biliyoruz. Böylesi bir zamanda sakınma davranışını ve sakınma bilincini, birlik ve beraberlik, huzur ve sükûn, barış ve kardeşlik sağanaklara dönüşerek ülkemizin ve ümmetimizin üzerine yağmasını diliyorum” dedi.

Köşger ‘‘Ülkemiz ve coğrafyamız çok zor günlerden geçiyor, ülkemizde kanayan yaralar var. Allah cümle şehitlerimize rahmet eylesin’’

Şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftarda bir araya gelmenin sevincini yaşadığını ifade eden Vali Yavuz Selim Köşger: “Bugün Bingöl'deki ikinci Ramazanımızın ilk iftarını sizlerle yapmayı arzu ettik, sizlerle soframızı paylaşmak istedik. Zaten gönül birlikteliğimiz her daim var her daim söz konusu. Gönül birlikteliğimizin hiçbir tereddüte mahal bırakmayacak şekilde devam ettiğini bilmenizi isterim. Ülkemiz ve coğrafyamız çok zor günlerden geçiyor, ülkemizde kanayan yaralar var. Allah cümle şehitlerimize rahmet eylesin. Bütün gayretimiz, bütün amacımız Bingöl'de de yapmaya çalıştığımız gibi ülkemizi bir an önce sulh ve sükûna eriştirmek, huzur ortamına kavuşturmak ve ülkemizde huzur içinde el ele, gönül gönüle, birlikte ve beraberlikte bir hayatı devam ettirmek, daha müreffeh, daha kalkınmış daha huzurlu bir ülkeyi birlikte inşa etmektir. Bir işi yapıyorsak bir şeye karar veriyorsak önceliğimiz her zaman budur” dedi.

Programa Vali Yavuz Selim Köşger, eşi Fatma Köşger, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Vali Yardımcıları Cevat Gün, Muhammet Fuat Türkman ve Numan Tahir Şimşek, İl Emniyet Müdürü Süleyman Pamuk, İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Bayer, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları katıldı.

 

Kaynak: (Bingölünsesi) - Bingölün Sesi Gazetesi Editör:
Etiketler: Şehit, ve, Gazi, yakınlarına, iftar, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı